رشد ۱۳۹۷ واحدی شاخص کل بورس

رشد ۱۳۹۷ واحدی شاخص کل بورس
خلاصه اخبار

بورس تهران در واپسین روزهای باقی مانده تا پایان سال جاری شاهد تکاپوی خریداران در گروه پتروشیمی‌ها،‌ خودرویی‌ها،‌ سرمایه‌گذاری و تک‌سهم‌های دارویی،‌ زراعت، رایانه و محصولات غذایی و ساختمانی بود.

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 26 اسفند ماه 97 با افزایش 1397 واحدی به رقم 172 هزار و 522 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 272 واحدی عدد 32 هزار و 158 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 1430 واحدی به رقم 193 هزار و 823 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 758 واحدی به رقم 129 هزار و 484 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 4053 واحدی عدد 332 هزار و 298 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 41 واحدی بر روی رقم دو هزار و 156 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 244 واحد و پتروشیمی پارس با 219 واحد و فولاد خوزستان با 184 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 124 واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 53 واحد و فولاد کاوه جنوب کیش با 33 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات نقدی امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و 885 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن 4 میلیارد و 744 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 160 هزار و 739 نوبت داد و ستد بود.

تأثیر گذار ترین معاملات در ارزش معاملات امروز بورس تهران شامل معامله بلوکی پتروشیمی مبین،اوراق صکوک مرابحه سایپا و معاملات درون گروهی فولاد مبارکه،بانک پاسارگاد و پتروشیمی شیراز بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایران شرق،‌ رهشاد شرق، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان،‌صنایع غذایی مینوشرق، حق تقدم خرید سهام سیمان سفید نی‌ریزی، حق تقدم خرید سهام لابراتوارهای سینادارو، بیمه دانا، سرمایه‌گذاری بیمه، سیمان شمال، سرمایه غدیر، پخش البرز، تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک، حفاری شمال، بانک اقتصاد نوین،‌ ذوب آ‌هن اصفهان، معادن منگنز ایران، لعاب ایران، لیزینگ ایرانیان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های قند شیرین خراسان، سرمایه‌گذاری امید، قند ارومیه، بانک پارسیان، کشت و صنعت چین‌چین، بیمه حافظ متوقف شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان آرتا اردبیل، کاشی سعدی، دوده صنعتی پارس و پارس سرام به دلیل نوسان 20 درصدی قیمت سهام با دوره سفارش‌گیری 60 دقیقه‌ای در روند معاملات امروز روبرو شدند این در حالی است که نماد معاملاتی شرکت قند ثابت خراسان به دلیل لزوم بررسی وضعیت اطلاعاتی این ناشر تا تاریخ 17 فروردین ماه 98 تعلیق شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از 712 میلیون سهم بانک پاسارگاد به ارزش بیش از 77 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی از سوی سهامدار عمده روبرو شد.

در فولاد مبارکه اصفهان نیز 264.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 91.5 میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از 105 میلیون سهم سرمایه‌گذاری خوارزمی نیز به ارزش بیش از 9.5 میلیارد تومان معاملات درون گروهی را تجربه کرد.

در پتروشیمی شیراز نیز کمتر از 72 میلیون سهم به ارزش 43 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد. معاملات کد به کد در ملی صنایع مس ایران نیز امروز به جابجایی 61 میلیون سهم به ارزش کمتر از 22 میلیارد تومان منتهی شد. همچنین 50 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش کمتر از 18.5 میلیارد تومان منتهی شد. در بانک کارآفرین نیز 50 میلیون سهم به ارزش بیش از 9.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود.

در این بازار 41.5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری سپه به ارزش کمتر از 8.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد و در تاپیکو نیز 37 میلیون سهم به ارزش کمتر از 8 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

امروز همچنین 27 میلیون حق تقدم خرید سهام معدنی و صنعت چادرملو به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین 25 میلیون سهم تولید نیروی برق دماوند به ارزش 75 میلیارد تومان با تجمیع سهام روبرو بود. همچنین 20 میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و 15 میلیون سهم گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی انتقال یافت.

در گروه صنعتی ملی 13.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 20 میلیارد تومان کد به کد شد همچنین کمتر از 12 میلیون سهم سپرده‌گذاری مرکزی به ارزش 3 میلیارد تومان کد به کد شد و کمتر از 11 میلیون سهم نهادهای مالی بورس کالای ایران به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان معاملات کد به کد را تجربه کرد.

امروز همچنین 10 میلیون سهم پالایش نفت تهران به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده روبرو بود در کارخانجات قند قزوین اما کمتر از 9 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان کد به کد شد و درنهایت همین وضعیت در قند حکمتان با کدبه کد شد بیش از 4 میلیون سهم به ارزش کمتر از 5.5 میلیارد تومان ادامه یافت.

امروز همچین 600 میلیون سهم صنایع پتروشیمی تخت جمشید در بازار معاملات بلوکی واگذار شد.

براساس این گزارش، امروز بازار سهام با نماگرهایی سبزپوش در حالی معاملات کد به کد درون گروهی را در واپسین روزهای باقی مانده تا پایان سال جاری میزبانی می‌کرد که تکاپوی خریداران سهام برای جمع‌آوری سهام ارزنده در بازار حاکی از دمیده شدن خون تازه در رگ‌های تالار شیشه‌ای داشت هرچند که حجم نقدینگی در گردش بازار از جهش چندانی برخوردار نیست، اما تک سهم‌های گروه بانکی، محصولات پتروشیمی، رایانه، مواد غذایی، خودرویی، زراعتی و … در کانون توجه بورس بازها قرار دارد.

برچسب‌ها