رشد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

رشد پرداخت تسهیلات ساخت مسکن
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی با اشاره به مجموع تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده طی پنج‌ماه ابتدایی امسال، اظهار کرد: بانک مسکن در راستای حمایت از سازندگان بخش خصوصی و افزایش ساخت مسکن متناسب با تقاضای موجود در بازار، بخش مهمی از تمرکز خود را بر پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت اختصاص […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی با اشاره به مجموع تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده طی پنج‌ماه ابتدایی امسال، اظهار کرد: بانک مسکن در راستای حمایت از سازندگان بخش خصوصی و افزایش ساخت مسکن متناسب با تقاضای موجود در بازار، بخش مهمی از تمرکز خود را بر پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت اختصاص داده است. وی ادامه داد: مطابق با گزارش عملکرد تدوین شده مربوط به ۵ماه نخست امسال، رقمی معادل ۹۵۳ میلیارد و ۵۶۰میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن به متقاضیان پرداخت شده است. وی به حجم تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده در مردادماه امسال نیز اشاره کرد و گفت: در این ماه معادل ۴ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به سازندگان سراسر کشور تخصیص داده شده است که حجم ریالی آن ۳۶۵ میلیارد و۹۷۰ میلیون تومان بوده است. تسهیلاتی که در ماه میانی تابستان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد به لحاظ ارزش ریالی رشد ۷/ ۳۳درصدی داشته است. این در حالی است که تسهیلات پرداختی در قالب مشارکت مدنی (ساخت مسکن) در مرداد امسال به لحاظ تعداد از رشد ۸۲ درصدی برخوردار شده است. مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه بررسی تغییرات تسهیلات منعقد شده و اعطایی در مرداد امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشد قابل توجه است، تصریح کرد: مطابق با بررسی‌های انجام شده و در راستای حمایت از تولید و عرضه مسکن، تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به بخش مسکن در مقایسه با سال گذشته (مقایسه نقطه‌ای مربوط به مرداد ماه) هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ارزش از رشد مناسب برخوردار بوده و این در حالی است که ساخت‌و‌سازها رونق چندانی نداشته است. بنابراین مشخص می‌شود استقبال سازنده‌ها از تسهیلات بانک مسکن نسبت به قبل بیشتر شده و میزان استفاده از این تسهیلات افزایش یافته است. به گفته وی در مرداد سال گذشته بانک مسکن ۲ هزار و ۶۴۵ فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت کرده بود اما در مرداد امسال ۴ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات به تولیدکنندگان بخش مسکن ارائه شد.علمداری همچنین ارزش ریالی تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده در میانه تابستان امسال را نیز اعلام کرد و گفت: ارزش تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به لحاظ ریالی معادل ۳۶۵میلیارد و ۹۷۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.