رشد پرداخت تسهیلات بانک آینده به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط

رشد پرداخت تسهیلات بانک آینده به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط
خلاصه اخبار

بانک آینده به‌منظور ارزش آفرینی برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان کالاهای ایرانی، با اتکا به توانمندی‌های سرمایه انسانی و منابع داخلی، شرایط مناسبی را برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی، فراهم کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بر همین اساس، سال گذشته، ۳۱۴ بنگاه تولیدی کوچک و متوسط که در صدد راه‌اندازی یا توسعه کسب‌و‌کار، افزایش اشتغال و بهبود زیرساخت‌های خود بودند از تسهیلات بانک آینده، بهره‌مند شدند.

تسهیلات اعطایی بانک آینده به تولیدکنندگان کشور در سال ۱۳۹۷، رشد بیش از ۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. پرداخت حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی، موجب ایجاد یک‌‌هزار و ۹۳۴ نفر اشتغال جدید و تثبیت اشتغال ۲۲ هزار و ۷۷۱ نفر در صنایع مختلف کوچک و متوسط کشور، شده است.

همچنین، بانک آینده به‌منظور راهبرد توزیع عادلانه تسهیلات در سطح جامعه، اقدام به تامین مالی اقشار مختلف کشور کرده تا از طریق ایجاد تقاضا در مصرف‌کنندگان نهایی، میزان تولید و اشتغال در سطح کلان را افزایش دهد. به این منظور، فرآیند اعطای تسهیلات خرد در شعب بانک، بسیار تسهیل شده و همه درخواست‌ها در اسرع‌وقت، مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

بر همین اساس، تسهیلات اعطایی خرد به متقاضیان در سال ۱۳۹۷، رشد ۱۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته، داشته است.براساس این گزارش، اعطای تسهیلات خُرد با شرایط آسان و سریع به عموم مردم برای رفع نیازهای مالی مصرف‌کنندگان نهایی، منجر به پاسخگویی بانک به ۴۰ هزار و ۴۸۵ نفر مشتری اعتباری جدید، در سال ۱۳۹۷، شده است.

منبع: donya-e-eqtesad.com

برچسب‌ها