رشد ٤١ درصدی سود شرکت بیمه دی

رشد ٤١ درصدی سود شرکت بیمه دی
خلاصه اخبار

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه دی (سهامی عام) با حضور ٨٤/ ٩٩ درصد از سهامداران، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سندیکای بیمه‌گران ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار روز پنج‌شنبه بیست و هفتم تیرماه ١٣٩٨ برگزار و صورت‌های مالی منتهی به 29/ 12/ 1397 شرکت تصویب شد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت بیمه دی در این جلسه، پس از استقرار هیات رییسه و بعد از توضیحات مستدل به بندهای گزارش حسابرسی، صورت‌های مالی سال ١٣٩٧ بیمه دی با اکثریت ارای حاضران مجمع عمومی عادی سالانه بیمه دی مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت بیمه دی در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال ١٣٩٧ با رشد سودآوری همراه بوده و عملکرد مالی این شرکت در سال گذشته منجر به تحقق سود خالص ۰۲۸/ ۱ میلیارد ریالی (معادل ٤١١ ریال به ازای هر سهم) شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ٤١ درصدی را نشان می‌دهد و در نهایت با تصویب مجمع به ازای هر سهم ٥٠ ریال سود تقسیمی به سهامداران تعلق گرفت. سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه‌گذاری‌ها) با افزایش ٨ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۰۳۸/ ۱میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می‌توان شرکت بیمه دی را جزو موفق‌ترین شرکت‌های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد. همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های شرکت اشاره کرد. به‌طوری که سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ٢٧٠ میلیارد ریال در سال ١٣٩٦ به رقم ٦٠٨ میلیارد ریال در سال ١٣٩٧ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ١٢٥ درصدی سود سرمایه‌گذاری‌‌ها است. بخش مهمی از درآمد سرمایه‌‌گذاری‌‌های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره‌گیری مناسب از منابع قابل سرمایه‌گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است. گفتنی است شرکت بیمه دی موفق شده است علاوه بر پوشش زیان انباشته سال‌های قبل، سود انباشته ١٥٢ میلیارد ریالی نیز ایجاد کند. در این جلسه همچنین روزنامه کثیرالانتشار «دنیای‌اقتصاد» برای درج آگهی‌های بیمه دی و موسسه حسابرسی فاطر به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به‌عنوان حسابرس علی‌البدل تعیین شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها