رشد ٢۴٣ میلیارد ریالی پرتفوی بورسی “وسبحان”

رشد ٢۴٣ میلیارد ریالی پرتفوی بورسی “وسبحان”
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ۱۳۹۸ سود هر سهم را ۷۴۷ ریال اعلام کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی این دوره را ۹۷۰ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال، سود خالص را ۹۷۱ میلیارد و […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ۱۳۹۸ سود هر سهم را ۷۴۷ ریال اعلام کرد.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود سود عملیاتی این دوره را ۹۷۰ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال، سود خالص را ۹۷۱ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال منتشر کرده است.

در صورت خلاصه سرمایه گذاری های «وسبحان» صورت وضعیت پرتفوی یکساله شرکت های پذیرفته شده در بورس با رشد ۲۴۳ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال همراه شده است. علاوه بر این ارزش بازار این شرکت با رشد ۳۸۰ میلیارد و ۲۳۷ میلیون ریال به یک هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال و بهای تمام شده آن با رشد ۸۶ میلیارد و ۲۹۴ میلیون ریال به یک هزار و ۱۲ میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت در گزارش منتشر شده به خرید برخی از سهام شرکت های بورسی اشاره دارد که به مبلغ یک هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال رسیده است و همچنین کل مبلغ سهام واگذار شده با رشد ۵۴۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون ریالی به ۳ هزار و ۴۸۹ میلیارد و ۳۲۲ میلیون ریال رسید.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است در سال مالی ۱۳۹۹ قصد دارد با چینش صحیح سبد سرمایه گذاری، مدیریت وجوه نقد را بهبود ببخشد و خروج از سهام کم بازده غیر بورسی به بازدهی بیشتر برسد.

«وسبحان» اعلام کرد در طی سال مالی جاری هزینه های عمومی و اداری با توجه به تورم قیمت ها و اینکه هزینه های مقایسه ای دوره مشابه ۶ماهه است، این ارقام با ارقام سالانه مورد رسیدگی قابل مقایسه نیست. پیش بینی می شود با لحاظ کنترل هزینه ها در سال آتی، تورم هزینه های سال مالی آتی حدود ۲۰ درصد افزایش یابد.

این شرکت سایر برنامه های با اهمیت خود اعلام کرده است که قصد دارد بازار گردانی سهام شرکت در راستای افزایش نقد شوندگی و تنظیم عرضه و تقاضای اوراق و تحدید دامنه نوسان قیمت آن دو را به اجرا دربیاورد و از سهام کم بازده وزیان ده خارج شود. همچنین با سایر سهامداران پتروشمیران جهت عرضه سهام در فرا بورس همکاری های لازم را انجام دهد و هزینه های عمومی و اداری را کاهش داده و در نهایت اقدام های لازم برای فروش یا تبدیل املاک جهت بازدهی بیشتر در دستور کار قرار گرفته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها