رشد اقتصادی کانادا در حال صفر شدن است

رشد اقتصادی کانادا در حال صفر شدن است

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش سی بی سی، در ماه دسامبر، اقتصاد کانادا0.1 درصد رشد کرده که این رقم، 0.6 درصد کمتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به دوره قبل و 0.2 درصد کمتر از رشد پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بخش صنایع با رشد 0.6 درصدی و بیمه و خدمات مالی با رشد 0.4 درصدی تاثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بدترین عملکرد در این بین مربوط به خدمات با رشد منفی 0.1 درصدی بوده است.

اقتصاد کانادادر سه ماهه سوم سال 2020 با رشد 8.9 درصدی، بهترین عملکرد فصلی سال های اخیر خود را جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد. کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برامه واکسیناسیون بوده و به همین دلیل هم کمترین تلفات را در بین کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است.

در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به دوره مشابه فصل قبل 3.5 درصد بیشتر شده است. صادرات نیز با صعود 2.9 درصدی مواجه شده است.

پیش از این رییس بانک مرکزی کانادا با اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها گفته بود: پیامدهای کووید-19 روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم با اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم افزود: البته این مساله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می گردد.

متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی 1961 تا 2020 معادل 0.3 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال 2020 با 8.9 درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه دوم سال 2020 با منفی 11.3 درصد بوده است.