رشد ارزش معاملات زیره و زعفران در بورس کالا

رشد ارزش معاملات زیره و زعفران در بورس کالا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، طی معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گران در سررسید آبان ماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۴۴ هزار و ۷۳۴ قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند تا این سررسید با این حجم معاملاتی همچنان پرگردش ترین نماد معاملاتی از نظر تعداد قراردادهای منعقده باشد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، طی معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران معامله گران در سررسید آبان ماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۴۴ هزار و ۷۳۴ قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند تا این سررسید با این حجم معاملاتی همچنان پرگردش ترین نماد معاملاتی از نظر تعداد قراردادهای منعقده باشد. بطوریکه ارزش معاملات نماد مذکور به تنهایی به ۱۴۵۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال رسید تا سهم حدود ۲۴ درصدی را از نظر ارزش معاملات به خود اختصاص دهد.

بیش از ۶۲ هزار قرارداد آتی زعفران نگین شهریور ماه نیز در حالی منعقد شد که معاملات نماد مذکور ارزش ۶۰۶ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریالی را در پی داشت. ارزش معاملات سررسید مهرماه زعفران نگین نیز با انعقاد ۴۸ هزار و ۶۳۶ قرارداد به حدود ۴۷۹ میلیارد ریال رسید.

حجم معاملات سه سررسید فعال در قراردادهای آتی زعفران رشته ای نیز در مجموع ۷۸۱۲ قرارداد ثبت شد و ارزش این سه سررسید به حدود ۶۳ میلیارد و ۵۵۹ میلیون ریال رشد کرد.

سهم ۳۶ درصدی یک قرارداد زیره سبز از ارزش کل معاملات بازار آتی

بازار قراردادهای آتی زیره سبز نیز شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات بود؛ بطوریکه قرارداد آتی زیره سبز تحویل آبان ۹۸ با ثبت ۶۸ هزار و ۲۱ قرارداد منعقده و ارزش ۲۱۵۰ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریالی با رشد ۴۱.۵ و ۵۱.۴۶ درصدی حجم و ارزش معاملات خود همراه شد که ارزش معاملات این سررسید بالاترین رقم در بین ارزش معاملات سررسیدهای فعال در بازار مشتقه بود؛ بطوریکه این سررسید سهم ۳۶ درصدی از کل ارزش معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد.

در دو سررسید شهریور و آذر ماه سال جاری نیز به ترتیب حدود ۸۰۰۰ و ۳۱ هزار قرارداد آتی منعقد شد و ارزش معاملات ۱۲۶۹ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریالی برای آنها رقم خورد.

در پایان این گزارش می افزاید، در تمامی نمادهای معاملاتی به جز سررسیدهای شهریور قراردادهای آتی زعفران رشته ای و نگین و نیز زیره سبز حجم و ارزش معاملات افزایش یافت. اما در سه نماد مذکور به دلیل نزدیک شدن به پایان دوره معاملاتی، شاهد ثبت کاهش در حجم و ارزش معاملات هفتگی بودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.