رسانه های چین سفر ظریف به فرانسه را اقدامی دیپلماتیک خواندند

رسانه های چین سفر ظریف به فرانسه را اقدامی دیپلماتیک خواندند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «شینهوا» خبرگزاری رسمی چین روز دوشنبه در گزارشی سفر ظریف به فرانسه را غیر منتظره و متعجبانه خواند و با استناد به توییت «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نوشت ظریف به دعوت لودریان وزیر امور خارجه فرانسه و برای ادامه رایزنی‌ها در خصوص ابتکارات اخیر […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «شینهوا» خبرگزاری رسمی چین روز دوشنبه در گزارشی سفر ظریف به فرانسه را غیر منتظره و متعجبانه خواند و با استناد به توییت «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نوشت ظریف به دعوت لودریان وزیر امور خارجه فرانسه و برای ادامه رایزنی‌ها در خصوص ابتکارات اخیر میان روسای جمهوری ایران و فرانسه، روز یکشنبه وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.
گزارش به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نوشته است در این سفر هیچ جلسه‌ای یا مذاکره ای با هیات امریکایی برگزار نخواهد شد.
شینهوا می گوید سایت ردیابی پروازهای هوایی «فلی رادار ۲۴ » پیشتر نشان داده بود که یک هواپیمای جت ایرانی در فرودگاه بیاریتز در حال فرود امدن است.
در ادامه این گزارش امده است موضوع هسته ای ایران یکی از مباحث اصلی اجلاس هفت کشور صنعتی در فرانسه است فرانسه به همراه انگلیس و المان مایل است از این رویداد برای نجات برجام استفاده کند.
گزارش می گوید مکرون روز شنبه به تلویزیون LCI گفته بود ما در این نشست توافق کردیم که مشترکا به ایران چه بگوییم همه خواهان پرهیز از مناقشه هستند دونالد ترامپ هم در این زمینه کاملا صریح بود.
“سی جی تی ان” تلویزیون انگلیسی زبان چین هم در گزارشی با اشاره به دومین سفر ظریف به فرانسه در ظرف سه روز، از این سفر به عنوان یک اقدام دیپلماتیک یاد کرد که حتی کاخ سفید هم از ان متعجب شده است.
گزارش می افزاید پاریس تلاش های خود را برای کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن افزایش داده است از این روز از ظریف بار دیگر دعوت کرده است به این کشور سفر کند تا در مورد بسته پیشنهادی دو کشور بیشتر بحث و بررسی کنند.
“سی جی تی ان” می گوید رهبران اروپایی از زمان خروج ترامپ از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ بین المللی ایران و تحریم مجدد ایران، تلاش کرده اند تقابل گسترده ایران و ایالات متحده را مهار کنند.
تلویزیون انگلیسی زبان چین اورده است ظریف گفته است پس از گفت‌وگوهای گسترده با ژان ایو لودریان و وزیر دارایی فرانسه، با امانویل مکرون در حاشیه نشست گروه هفت دیدار کرده و سپس جلسه توجیهی مشترکی با انگلیس و المان داشته است.