رزمایش مشترک امریکا و کره جنوبی دوشنبه اغاز می‌شود

رزمایش مشترک امریکا و کره جنوبی دوشنبه اغاز می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، مقامات نظامی کره جنوبی روز یکشنبه گفتند که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و علیرغم هشدارهای کره شمالی ، رزمایش مشترک  نظامی را با آمریکا برگزار می‌کنند. به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» آنطور که مقامات نظامی کره جنوبی گفتند، این رزمایش مشترک از دوشنبه با تمرین شبیه سازی رایانه‌ای  […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، مقامات نظامی کره جنوبی روز یکشنبه گفتند که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و علیرغم هشدارهای کره شمالی ، رزمایش مشترک  نظامی را با آمریکا برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» آنطور که مقامات نظامی کره جنوبی گفتند، این رزمایش مشترک از دوشنبه با تمرین شبیه سازی رایانه‌ای  (CPX) برای مقابله با هرگونه شرایط اضطراری در شبه جزیره کره آغاز می‌شود و 15 روز ادامه خواهد داشت. پس ازاین رزمایش، دو کشور 10 روز باقیمانده را در تایید قابلیت‌های کره جنوبی در  باز پس گیری کنترل عملیاتی زمان جنگ صرف می‌کنند.

این رزمایش در حالی صورت می‌گیرد که ناظران بر این باورند این اقدام می‌تواند تحریک بیشتر کره شمالی را موجب شود. به گفته منابع نظامی، در صورت پرتاب‌های موشک از سوی کره شمالی در طول تمرینات مشترک، کره جنوبی و آمریکا  نظارت و سطح هوشیاری خود را افزایش خواهند داد.

 این در حالی است که مقامات کره شمالی ضمن تأیید سومین آزمایش موشکی خود تأکید کردند که این اقدامات با هدف هشدار به سئول برای خرید جنگنده‌های آمریکایی و رزمایش برنامه‌ریزی شده با آمریکا صورت گرفته است.

کارشناسان معتقدند که افزایش فعالیت‌های موشکی کره شمالی با هدف افزایش فشار به واشنگتن و سئول برای متوقف کردن برنامه رزمایش ماه جاری میلادی آنها است و اینکه در صورت عدم حصول پیشرفت در مذاکرات احتمالی اتمی آمریکا با پیونگ‌یانگ، نمایش تسلیحاتی این کشور تشدید می‌شود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش کرد که رهبر کره شمالی در خصوص آزمایش موشکی جمعه هفته گذشته، ابراز رضایت بسیار زیادی کرده است.