رد یک شایعه: خبری از پروژه کلاهبرداری E2C روی پیراهن دربی نیست!

رد یک شایعه: خبری از پروژه کلاهبرداری E2C روی پیراهن دربی نیست!
خلاصه اخبار

دو تیم استقلال و پرسپولیس دیروز برای ۸۹ امین بار به مصاف هم رفتند. برخلاف وجود شایعات زیاد مبنی بر وجود تبلیغات پروژه E2C، روی پیراهن این دو تیم هیچ‌گونه تبلیغاتی از این طرح هرمی دیده نمی‌شود و همانطور که قبلا گزارش کردیم، تصاویری که چندی پیش منتشر شده بود چیزی بیش از یک شایعه هدف دار نبوده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، دقایقی قبل از بازی عکسی از رختکن تیم پرسپولیس و همچنین فیلمی از رختکن دو تیم استقلال و پرسپولیس به انتشار رسید که اثبات می‌کنند وجود تبلیغات E2C روی پیراهن این دو تیم فقط شایعه‌ای بی اساس بوده است که متاسفانه چندین رسانه معتبر این شایعه را به اسم واقعیت منعکس کرده بودند.

همانطور که هفته پیش گزارش دادیم، پروژه Electronic Energy Coin یا به اختصار E2C یک طرح هرمی کلاهبرداری است که قبلا درباره آن مطلبی هم منتشر کرده بودیم و با یک جستجوی ساده نیز می‌توان اطلاعاتی از این پروژه بدست آورد. تبلیغات این پروژه روی لباس دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال آن هم در یک بازی بسیاری پرتماشاگر و حساس در نوع خود تا حد زیادی عجیب و غیرواقعی و هدفدار به نظر می‌رسید.

رد یک شایعه: خبری از پروژه کلاهبرداری E2C روی پیراهن دربی نیست!
تصویر غیرواقعی که رسانه‌های زیادی آن را پوشش داده بودند
رد یک شایعه: خبری از پروژه کلاهبرداری E2C روی پیراهن دربی نیست!
تصویر واقعی و رسمی از لباس دربی متعلق به تیم پرسپولیس

به احتمال قریب به یقین یک جریان شایعه‌ساز در پشت انتشار آن شایعه بوده است که متاسفانه موفق هم عمل کرده و به راحتی توانستند با ساختن یک شایعه بدون هیچ هزینه‌ای پروژه خود را در رسانه‌های فارسی زبان معتبر تبلیغ کنند. همچنین به احتمال زیاد عده زیادی هم با این خیال که تبلیغات این پروژه روی لباس دربی باعث افزایش قیمت توکن‌های E2C می‌شوند، گول خورده و اقدام به سرمایه‌گذاری کرده باشند. البته با توجه به شباهت پیراهن‌ها ممکن است تبلیغات این پروژه در ابتدا انجام شده بوده و مسئولین پس از فهمیدن گاف خود آن را تصحیح کرده باشند.

منبع: arzdigital.com