رای گیری از طریق نرم افزار؛ تلاش تیم دش در جهت غیرمتمرکز بودن

رای گیری از طریق نرم افزار؛ تلاش تیم دش در جهت غیرمتمرکز بودن
خلاصه اخبار

ناتان مارلی معاون مدیر ارشد فنی دش (Dash) به منظور اجرای غیرمتمرکز بودن در سازمان مستقل دش نرم افزاری را توسعه داده است و ویژگی های این نرم افزار را منتشر کرد. سازمان مستقل دش در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد تا تمام عملیات گروه اصلی دش (DCG) را نظارت کنند.

نرم افزار رای گیری دش تراست پروتکتور (Dash Trust Protector)، کلید مستر نود را برای امضا و تایید پیام ها معرفی کرده است تا دسترسی به رای گیری ها را برای دارندگان مسترنودها فراهم کند. در حال حاضر سیستم بودجه، دسترسی رای را تنها به ارائه دهندگان خدمات میزبانی یا نمایندگان رای بودجه می دهد.

وی به جامعه دش توضیح داد:

اخیرا در جامعه دش، سردرگمی ایجاد شده است که آیا نرم افزار قرار گرفته در گیت هاب متعلق به ما می‌باشد یا خیر. باید بگویم که بله برای ما است و می توانید آن را در گیت هاب ما نظاره کنید. این اتفاق رایجی است برای سازمان های بزرگ است که چندین گیت هاب داشته باشند و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد.

پادکست دش فورس

در آخرین پادکست دش فورس، ناتان مارلی و تیم دش مجددا علاقه خود به توسعه سازمان کارآمد غیرمتمرکز را بیان کردند. دونت (DevNet) شبکه آزمایشی خصوصی برای توسعه دهندگان است و به منظور حالت آزمایشی برای توسعه دهندگان طراحی شده است تا به مشکلات احتمالی در آینده نظیر رای دهی بسیار نامتوازن در نود اصلی بپردازند.

وی معتقد است که سیستم پرداختی دش دنباله رو بیت کوین است و قدم های مثبت و چشمگیری در توسعه دش برداشته شده است. او هم چنین در خصوص مکانیزم “فهرست نودهای اصلی تعیین کننده” برای محافظت در برابر فورک های غیراخلاقی و تصادفی صحبت کرد.

دش پی (DashPay) که اخیرا توسط دش معرفی شد، پروژه پرچمدار این سازمان است. دش پی به دنبال بهبود سیستم پرداختی و پولی برای کشورهای جهان سوم است. بسیاری از پذیرنده های اولیه بیت کوین نیز دش را به عنوان واسطه معاملاتی جایگزین کرده اند. این ارز دیجیتال به منظور اینکه تنها سیستم پرداختی نباشد، قصد ارائه چندین برنامه مختلف را دارد.

منبع میهن بلاکچین