راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی

راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی
خلاصه اخبار

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علیرضا ناصرپور – معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران – از راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی خبر داد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از تلاش سازمان بورس و اوراق بهادار برای صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه با راه اندازی معاملات گواهی سپرده زیره سبز بعد از معاملات گواهی سپرده زعفران، در حوزه معاملات گواهی سپرده کالایی محصولات کشاورزی تنوع مناسبی در بازار ایجاد شده، سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیر این موضوع است تا به صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی که درخواست خود را ارایه کرده اند، مجوزهای لازم را جهت تاسیس ارایه کند تا به کمک آنها، معاملات گواهی سپرده زعفران و زیره سبز رونق بیشتری پیدا کند.

وی با بیان اینکه بحث های مقدماتی راه اندازی این معاملات انجام شده و تاییدیه های لازم از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت شده است، گفت: با توجه به اینکه استراتژی بورس کالای ایران تکمیل زنجیره ابزارهای مالی و اوراق بهادار مبتنی بر دارایی های مختلف است و نظر به راه اندازی معاملات گواهی سپرده زیره سبز، معاملات قراردادهای آتی این محصول نیز بر مبنای همین استراتژی به زودی در بازار مشتقه راه اندازی خواهد شد.

در همین راستا فردا ۱۱ تیرماه جلسه ای با حضور کارگزاران برگزار خواهد شد تا معاملات قراردادهای آتی زیره سبز با راه اندازی یک سررسید به زودی در بورس کالا کلید بخورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.