راه‌اندازی قراردادهایی با اهرم ۱۰۰ برابری برای توکن‌های هنوز منتشر نشده‌ی تلگرام

راه‌اندازی قراردادهایی با اهرم ۱۰۰ برابری برای توکن‌های هنوز منتشر نشده‌ی تلگرام
خلاصه اخبار

صرافی رمزارز Xena که مقر آن در شهر لندن واقع شده است، به تازگی از راه‌اندازی قرارداد‌های مادام‌العمر توکن‌های گرام(Gram توکن‌های صادر شده توسط تلگرام) خبر داده است. این قرارداد‌ مشتقات گرام در راستای افزایش نقدینگی این پروژه قبل از راه‌اندازی کامل آن در اواخر سال جاری می‌باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، بخش مبادله‌ی مشتقات صرافی Xena از روز ۲۸ام فوریه فعالیت‌های خود را آغاز نمود و در حالت آزمایشی و Beta برای تعداد محدود از کاربران در دسترس قرار گرفت. این بخش در روز سه‌شنبه ۱۲ام مارس به صورت عمومی باز شد و تمام کاربران اکنون می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

آنتون کراوچنکو(Anton Kravchenko) مدیر اجرایی ارشد صرافی Xena اخیرا اعلام نموده که توسعه‌ی بازار مشتقات با هدف سرمایه‌گذاران سازمانی انجام گرفته است.

وی در رابطه با این موضوع توضیح داد:

با توجه به اهمیت توکن‌های گرام (Gram Token توسط تلگرام صادر شده است) و ارزش آن به عنوان یک دارایی مورد استفاده در مبادله‌ی قرارداد‌های مشتقات، این موضوع یک قدم ژرف برای کل بازار رمزارزی محسوب می‌شود. این اولین مرتبه در بازار رمزارزی است که از قراردادها نه تنها برای بررسی تغییرات نرخ سود استفاده می‌شود، بلکه به عنوان مانعی در برابر خطرات نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برخلاف قرارداد‌های آتی، قرارداد‌های مادام‌العمر هرگز به پایان نمی‌رسند و به اصطلاح تاریخ انقضاء ندارند. این بدان معناست که این قرارداد‌ها اغلب به عنوان یک مانع و محافظه‌کاری مناسب در جهت رفع خطرات مربوط به سقوط قیمت دیده می‌شوند. با این حال، هر دو نوع قرارداد نمایانگر یک توافق برای خرید یک دارایی(در این مورد توکن‌های Gram) با قیمت‌های از پیش تعیین شده هستند.

ICO چند میلیارد دلاری تلگرام

پروژه‌ی بلاک‌چین TON تلگرام پس از جمع‌آوری بیش از ۱/۷ میلیارد دلار سرمایه، توانست به یکی از موفق‌ترین ICOهای سال ۲۰۱۸ تبدیل شود. البته فروش عمومی پس از مدتی به حالت تعلیق درآمد. حالا صرافی Xena قرارداد‌های مادام‌العمر Gram خود را به عنوان یک فرصت «برای کسانی که شانس سرمایه‌گذاری در این پروژه و کسب سود به واسطه‌ی تغییرات بالقوه‌ی ارزش سهام را از دست داده‌اند»، معرفی کرده است. در عین حال صرافی مذکور توضیح داد که مالکان فعلی توکن‌های Gram قادر خواهند بود تا سرمایه‌گذاری خود را در برابر سقوط‌های احتمالی نرخ مبادله، مصون کنند.

قبل از راه‌اندازی مشتقات Gram، صرافی Xena مشتقات دیگری با نام «قرارداد‌های مادام‌العمر لیست شده در Xena» را ارائه می‌کرد که با تمرکز بر بازار رمزارزها طراحی شده بود. در حال حاضر، قرارداد‌های مادام‌العمر از طریق هسته‌ی بیت‌کوین(Bitcoin Core) حل و فصل می‌شوند.

پیش‌بینی می‌شود که بعدا حل و فصل این قرارداد‌های به وسیله‌ی ارزهای فیات نیز ممکن خواهند شد و ریسک و خطر نوسانات ارزش مربوط به مبادله‌ی بیت‌کوین به ارز فیات (Bitcoin/Fiat) نیز کاهش یابد.

آقای کراوچنکو اظهار داشت:

در بازارهای سنتی مبادله‌ی مشتقات ده برابر حجم مبادله‌ی دارایی‌های اساسی است. مشتقات نیز مانند شاخص‌های قابل مبادله و قرارداد‌های آتی، برای حفظ و همچنین افزایش سود مبادلات مفید هستند. شاخص‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاری را ساده‌تر کرده و به دلیل تنوع سرمایه‌گذاری، خطرات مربوط به سرمایه‌گذاران را کاهش دهند. از این رو ما به عنوان قدم اول، به توسعه‌ی این بخش از صرافی Xena به همراه قرارداد‌های بیت‌کوین و گرام، تاکید داریم.