راه‌اندازی بازار برتر بورس تهران در حال بررسی است

راه‌اندازی بازار برتر بورس تهران در حال بررسی است
خلاصه اخبار

مدتی است که شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرده که می‌خواهد بازاری با نام بازار برتر و با نوسان ۱۰ درصد رونمایی کند و درخواست رونمایی از این بازار را به نهاد ناظر داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، نظرات همه فعالان اهمیت دارد و ان‌شاء‌الله اصلاحاتی که رضایت فعالان هم همراهش باشد، رخ دهد. رئیس سازمان بورس در پاسخ به اینکه چه زمانی فروش تعهدی در بازار سرمایه ایران رونمایی می‌شود نیز گفت: درباره این موضوع OMS‌ها (نرم‌افزارهای مدیریت سفارش) باید کارهایی انجام دهند که به مدتی زمان نیاز دارند تا تغییراتی در سیستم انجام شود. فروش تعهدی در کمیته فقهی تایید شده و کارهای مربوط به راه‌اندازی آن انجام شده است. مدیریت فناوری بورس هم کارهای لازم را انجام داده و در حال حاضر باید روی نرم‌افزارهای مدیریت سفارش اصلاحاتی انجام شود. محمدی در پاسخ به اینکه باتوجه به تایید وارانت از سوی کمیته فقهی، این ابزار چه زمانی رونمایی می‌شود، اظهار کرد: وارانت هنوز نهایی نشده است. کمیته فقهی وارانت را تایید کرده اما دستورالعمل‌های مربوط به این ابزار را نیز باید به کمیته فقهی ببریم که آنها هم تایید شود. رئیس سازمان بورس در پاسخ به اینکه آیا امسال هر دو ابزار وارانت و فروش تعهدی در بازار سرمایه ایران رونمایی می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم که امسال فروش تعهدی داشته باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.