راه‌اندازی ازمایشی سامانه جامع توزیع سود

راه‌اندازی ازمایشی سامانه جامع توزیع سود
خلاصه اخبار

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع توزیع سود به‌طور آزمایشی راه‌اندازی شده است. حسین فهیمی افزود: برای نخستین‌بار، سود سهام بورس انرژی ایران و قند نیشابور از طریق سامانه جامع توزیع سود به حساب سهامداران این دو شرکت واریز شد تا مقدمات لازم برای رفع یکی از دغدغه‌های مهم سهامداران بازار سرمایه مهیا شود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، امکان حضور الکترونیکی سهامداران در مجامع شرکت‌ها

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سامانه‌ای به بهره‌برداری رسیده که به موجب آن امکان حضور الکترونیکی در مجامع شرکت‌ها اعم از عادی و فوق‌العاده و همین‌طور امکان رای‌دهی الکترونیکی توسط سهامداران برای اولین‌بار فراهم شده است.فهیمی ادامه داد: بهره‌برداری عملیاتی از این سامانه طی چند ماه آینده انجام خواهد شد و سهامداران می‌توانند به‌صورت الکترونیکی در مجامع شرکت کنند، رای دهند و از تمام اسنادی که در مجمع مبادله می‌شود، آگاه شوند. وی افزود: با این کار از یک‌طرف کارآیی شرکت‌ها بالا می‌رود و از طرف دیگر این امکان برای سهامداران فراهم می‌شود که به عملکرد مدیران شرکت‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.

 انتقال عملیات تسویه معاملات بورس کالا

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: قانون انتقال عملیات تسویه معاملات بورس کالا به این شرکت مدت‌هاست که ابلاغ و زیرساخت‌های آن نیز اعم از نیروی انسانی، سخت‌افزار و نرم‌افزار‌های لازم فراهم شده است، امیدواریم امسال با هماهنگی بورس کالا و سازمان بورس این انتقال عملیاتی شود.

وی ادامه داد: از این پس تسویه معاملات تمام بورس‌ها بر اساس استانداردهای روز جهان از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام می‌شود تا ریسک کمتری متوجه سهامداران شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.