راهزنی جدید امریکا برای سرقت نفت ایران

راهزنی جدید امریکا برای سرقت نفت ایران
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دادگاه بخش کلمبیا که سابقه ای طولانی در صدور ارای ضد ایرانی و مصادره اموال ایران به خصوص به نفع صهیونیست ها دارد، مدعی شده اسنادی را در اختیار دارد که نشان می دهد طرحی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از نظر رژیم امریکا یک سازمان […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دادگاه بخش کلمبیا که سابقه ای طولانی در صدور ارای ضد ایرانی و مصادره اموال ایران به خصوص به نفع صهیونیست ها دارد، مدعی شده اسنادی را در اختیار دارد که نشان می دهد طرحی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از نظر رژیم امریکا یک سازمان تروریستی خارجی شناخته شده است، برای دسترسی غیرقانونی به سیستم مالی این کشور به منظور پشتیبانی از حمل قاچاق به سوریه از ایران وجود دارد.
به ادعای این دادگاه، این طرح شامل طرف‌های مختلف وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با سفرهای فریبنده گریس 1 افزایش یافت. شبکه‌ای از شرکت‌های پیشران که  گفته می‌شود میلیون‌ها دلار در حمایت از چنین طرح‌هایی پولشویی کرده اند.
این حکم در حالی خواستار توقیف نفتکش شده است که تاکید دارد باید پرونده رسیدگی شود و تا زمان اثبات ادعا فرض بر برایت است.
دادگاه بخش کلمبیای واشنگتن، قیمت نفت این نفتکش را 995 هزار دلار امریکا براورد کرده و مدعی شده است که به دلیل نقض مقررات مالی امریکا، به کلاهبرداری، پولشویی و نقض مقررات مربوط به مبارزه با تروریسم متهم هستند.
دیوان عالی جبل الطارق صبح روز گذشته (پنجشنبه) تصمیم گیری درخصوص رفع توقیف نفتکش گریس ۱ را به دنبال درخواست امریکا از مقامات ان کشور و کارشکنی ایالات متحده، تا عصر روز گذشته به تعویق انداخته بود.
نفتکش گریس ۱ حامل ۲.۱ میلیون بشکه نفت ایران که از چهارم ژوییه امسال توسط پلیس جبل الطارق و نیروهای ویژه انگلیس توقیف شد، باعث ایجاد بحران دیپلماتیک بین تهران و لندن شد.
در نوزدهم ژوییه ، ایران نیز به علت “عدم رعایت مقررات بین المللی” یک تانکر نفتی انگلیس به نام “Stena Impero””استنا ایمپرو” را در تنگه هرمز توقیف کرد.
به دنبال ازادی کشتی گریس ۱ توسط دولت جبل الطارق، سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز جمعه خدمه این نفتکش را تهدید و اعلام کرده است که روادید انان را باطل می کند.
مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه امریکا هم شامگاه پنج شنبه با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی مدعی شد کشتی گریس ۱ به نیروهای سپاه پاسداران ایران در انتقال نفت از ایران به سوریه کمک می کرده و این می تواند عواقب جدی برای هر شخص مرتبط با گریس ۱ به همراه اورد.
وی همچنین هشدار داد که امریکا قصد دارد روادید کارکنان کشتی گریس ۱ را باطل کند.
کارشکنی و اقدامات منفی امریکا در خصوص ازادسازی نفتکش گریس ۱ که تحت اجاره ایران قرار داشته است، از سوی کارشناسان و ناظران سیاسی و حقوقی، اقدامی علیه ازادی کشتیرانی در اب‌های بین المللی ارزیابی شده است.