رابین هود نیروهای خود را کاهش می دهد

رابین هود نیروهای خود را کاهش می دهد

رابین‌هود تقریباً از هر 10 کارمند 1 نفر را تعدیل می‌کند یکی از علل این کاهش را می‌توان کاهش قیمت سهام این شرکت دانست.

ولاد تنو (Vlad Tenev) مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران رابین‌هود، خاطرنشان کرد که ما به این نتیجه رسیدیم که انجام این کاهش‌ها در کارکنان رابین‌هود تصمیم درستی برای بهبود کارایی است.

پلتفرم محبوب تجارت خرده‌فروشی (Robinhood) 9 درصد از نیروی کار خود را در بحبوحه فروش سهام خود اخراج کرده است.

تنها در 30 روز گذشته، سهام شرکت رابین‌هود تقریباً 38 درصد کاهش‌یافته و در زمان نگارش این مقاله به 9.99 دلار رسیده است که پایین‌ترین قیمت از زمان عرضه اولیه  آن (IPO) در اواسط سال 2021 است این کاهش بخشی از یک روند نزولی بلندمدت است که در آن شاهد کاهش مداوم قیمت سهام این شرکت از زمان بالاترین قیمت آن در 4 آگوست 2021 یعنی 70.39 دلار بوده است.

رابین‌هود به طور عمومی از طریق یک پست وبلاگی در تاریخ 26 آوریل توسط مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران آن (Vlad Tenev) تعدیل مجدد کارکنان خود را اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد که پس از گذراندن یک دوره رشد فوق‌العاده بین سال‌های 2020 و نیمه اول 2021، تعداد کارکنان این شرکت تقریباً شش برابر شده است، از 700 به نزدیک به 3800 کارمند با این حال، تنو پیشنهاد کرد که بسیاری از نقش‌های شغلی در شرکت از آن زمان به بعد غیرضروری شده‌اند.

وی بیان نمود که:

این رشد سریع تعداد کارمندان منجر به ایجاد برخی نقش‌ها و عملکردهای شغلی تکراری، و لایه‌ها و پیچیدگی بیشتر از حد مطلوب شده است به همین دلیل پس از بررسی دقیق همه این عوامل، ما به این نتیجه رسیدیم که انجام این کاهش‌ها در کارکنان رابین‌هود تصمیم درستی برای بهبود کارایی است.

وی افزود:

ما استعدادهای استثنایی را در نقش‌های کلیدی استخدام می‌کنیم و به استخدام آنها ادامه می‌دهیم و فرصت‌های یادگیری و رشد شغلی بیشتری را برای کارمندان خود فراهم می‌کنیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.