ذخایر طلا و ارز روسیه به زودی ۵۰۰ میلیارد دلار می‌شود

ذخایر طلا و ارز روسیه به زودی ۵۰۰ میلیارد دلار می‌شود
خلاصه اخبار

بانک مرکزی روسیه قصد دارد به تدریج دارایی های بین المللی خود را از طریق کاهش سهم دلار آمریکا و ذخیره شمش طلا متنوع کند تا از میزان وابستگی اقتصاد به دلار کم شود.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، بانک مرکزی روسیه انتظار دارد ذخایرش به زودی به نیم تریلیون دلار برسد. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت تجمع بیشتر ذخایر بخشی از سیاست مالی این بانک است.

نابیولینا گفت:« رقم 500 میلیارد دلار هدف نیست، تنها یک عدد مقدماتی است که برای تامین امنیت اقتصادی کشور باید به آن رسید».

به گفته رئیس بانک مرکزی روسیه این مقدار ذخایر شمش طلا و ارز خارجی برای مقابله با بحران ها کافیست.

وی با تأکید بر اینکه ادامه ذخیره طلا و ارز بخشی از سیاست بودجه این بانک است گفت:« ما تقریباً به این حد رسیده ایم و در آینده نزدیک از آن هم فراتر می رویم».

در اوایل ماه جاری ، بانک مرکزی گزارش داد ذخایرش به حدود 492 میلیارد دلار در برابر 482 میلیارد دلار پایان ماه مارس رسیده است.

روسیه در سال‌های اخیر به طرز قابل توجهی ذخایر بین المللی خود را افزایش داده تا از اقتصاد خود در برابر شوک های خارجی و داخلی محافظت کند شوک هایی مانند تغییر قیمت نفت که صادرات اصلی این کشور است، نوسان‌های نرخ ارز و تحریم های بیشتر اقتصادی.

بانک مرکزی به عنوان بخشی از سیاست وسیع تری قصد دارد به تدریج دارایی های بین المللی خود را از طریق کاهش سهم دلار آمریکا و ذخیره شمش طلا متنوع کند تا از میزان وابستگی اقتصاد به دلار کم شود.

در آغاز ماه می، شورای جهانی طلا اعلام کرد روسیه رتبه اول را در بین بزرگترین خریداران طلای جهان در سه ماهه اول سال جاری میلادی کسب کرده است. طبق این گزارش ، این کشور 55.3 تن طلا به خزانه خود اضافه کرده و دارایی های طلای خود را به 2168.3 تن رسانده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها