ذخایر طلای بانک‌های مرکزی جهان رکورد زد

ذخایر طلای بانک‌های مرکزی جهان رکورد زد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، شورای جهانی طلا اعلام کرد: در سه ماهه دوم امسال بانک‌های مرکزی در جهان ۳۷۴ تن طلا خریداری کرده‌اند. بدین ترتیب حجم ذخایر طلا در بانک‌های مرکزی جهان به ۱۱۲۳ تن رسیده است. این میزان طلای خریداری شده در ۱۹ گزارش فصلی اخیر شورای جهانی طلا بی‌سابقه […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، شورای جهانی طلا اعلام کرد: در سه ماهه دوم امسال بانک‌های مرکزی در جهان ۳۷۴ تن طلا خریداری کرده‌اند. بدین ترتیب حجم ذخایر طلا در بانک‌های مرکزی جهان به ۱۱۲۳ تن رسیده است. این میزان طلای خریداری شده در ۱۹ گزارش فصلی اخیر شورای جهانی طلا بی‌سابقه بوده است.

در بین کشورهای مختلف روسیه کماکان پیشتاز است و بانک‌های مرکزی چین و لهستان نیز با فاصله گرفتن از دلار در حال متنوع ساختن ذخایر خود هستند. در ماه ژوین بهای طلا در بازارهای جهانی از قله ۱۴۰۰ دلاری نیز عبور کرد که از سال ۲۰۱۳ تاکنون بی سابقه بوده است. به نظر می‌رسد با توجه به کاهش نرخ بهره در کشورهای مختلف و افزایش تنش های سیاسی، تمایل کشورها برای خرید طلا افزایش پیدا کرده است.

الستر هیویت، مدیر واحد اطلاعات شورای جهانی طلا گفت: ژوین ماه مهمی برای بازار طلا بود و بهای طلا از سقف چند سال اخیر خود عبور کرد. قیمت طلا در این ماه بیشترین افزایش خود را از سال ۲۰۱۲ تجربه کرد. در حالی که به نظر می‌رسد بانک مرکزی امریکا وادار به کاهش نرخ بهره شده است، تقاضای احتیاطی معامله گران تقویت شده و معاملات خرید طلا رونق گرفته است.

شورای جهانی طلا هم‌چنین انتظار دارد که با توجه به افزایش ریسک‌های ژیوپلتیکی، سیاست‌های پولی انبساطی بیشتری در دستور کار کشورها قرار گیرد و افزایش تقاضا برای خرید طلا به بالا رفتن قیمت این فلز گران بها کمک کند.

رکورد افزایش ذخایر طلا مربوط به روسیه است. در یک دهه گذشته روسیه مجددا به سمت افزایش ذخایر طلای خود حرکت کرده است و در عوض دارایی‌های دلاری خود را به نحو اشکاری کاهش داده است، به گونه‌ای که اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری امریکا که در اختیار روسیه است از ۹۶ میلیارد دلار در ماه مارس به ۱۴.۹ میلیارد دلار در ماه می کاهش یافته است.

بانک مرکزی روسیه در حال حاضر ۴۶۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی در اختیار دارد و در نظر دارد این میزان را به ۵۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.