تنها 74 درصد از ذخایر استیبل کوین تتر (USDT) با پول نقد پشتیبانی می شود !

تنها 74 درصد از ذخایر استیبل کوین تتر (USDT) با پول نقد پشتیبانی می شود !
خلاصه اخبار

براساس مدارک منتشر شده در تاریخ 30 آوریل و اظهارات وکلا، شرکت پشتیبان استیبل کوین تتر (USDT) فقط به اندازه پوشش سه چهارم موجودی رو به افزایش خود پول نقد دارد.

زو فیلیپس از شرکت حقوقی مورگان لوییس (Morgan Lewis) به عنوان موکل در این فرآیند قضایی که با حضور دادستانی کل در دست اقدام است، عنوان نمود که در حال حاضر فقط معادل 74 درصد از ذخایر تتر با پول نقد (اسکناس دلار آمریکا) پوشش داده می شود.

این رویداد با اظهارات مدیران تتر که طی بیانیه ای بانکی در دسامبر سال پیس منتشر شده بود مبنی بر اینکه هر توکن تتر (USDT) به میزان معادلش توسط پول نقد (دلار) پشتیبانی می شود ،مغایرت دارد.

فیلیپس روت می گوید:

” در واقع ذخایر نقدی USDT تقریبا 74% از میزان موجودی قابل توجه تتر را پوشش می دهند.”

در واقع این رویداد قضایی نشات گرفته از ادعاهایی مبنی بر همکاری تتر با صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس (Bitfinex) است و اینکه این صرافی ارز دیجیتال برای پوشش زیان هایی که از یک قرارداد در سال 2018 دیده، از ذخایر تتر استفاده نموده است.

ادعاهای مذکور که هر دو شرکت بیتفینکس و تتر سعی در رد کردن آن ها دارند، نشات گرفته از مشکلاتی اساسی است که باعث عدم شفافیت فعالیت و عملیات هر دو شرکت شده است. به عنوان مثال، پیش از این بیتفینکس با اتهاماتی مبنی بر ورشکستگی روبرو شد که آنها را بصورت عمومی رد کرد.

در حالی که آقای فیلیپس هیچ مشکلی در میزان ذخایر تتر نمی بیند، عنوان نمود:

“این نوع از ذخیره  که تتر استفاده می کند شبیه به روش سیستم بانکداری ذخیره کسری (که در آن ذخیره بانک تنها کسری از تمامی حسابهای مشتریان است) میباشد که توسط بانک های تجاری استفاده می شود. و در آن هیچ بانکی بیش از درصدی جزئی از پول های سرمایه گذاران را بصورت پول نقد نگهداری نمی کند.”

 وی همچنین افزود:

“وجوه سرمایه گذاری شده اند، بازار حتی پس از بیانات گمراه کننده دادستانی کل به وضوح از اعتماد بالایی نسبت به تتر و پشتیبانی آن توسط دلار برخوردار است، و هرگونه اظهاری در این رابطه که تتر با ریسک نقدینگی مواجه است حدس و گمانی بیش نیست.”

طبق استشهادی از سایت خبری ارز دیجیتال Coindesk، مشاور ارشد دو شرکت تتر و بیتفینکس این پوشش 74 درصدی را تایید کرده اند. براساس گزارشات خبرگزاری Cointelegraph، شایعه شده است که صرافی بیتفینکس به دنبال ارائه عرضه اولیه ای به منظور جمع آوری سرمایه است.

منبع: cointelegraph.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها