دولت کالاهای اساسی مردم را در انبارها ذخیره کرده است

دولت کالاهای اساسی مردم را در انبارها ذخیره کرده است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در افتتاح نخستین پایانه بین المللی برنج کشور در شهرستان امل اظهار داشت: دولت بر حسب نیاز مردم به کالاهای اساسی ، واردت کرده و در انبارها نگهداری می کند. وی با بیان اینکه دولت برای تامین نیاز مردم در هر زمان که لازم […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در افتتاح نخستین پایانه بین المللی برنج کشور در شهرستان امل اظهار داشت: دولت بر حسب نیاز مردم به کالاهای اساسی ، واردت کرده و در انبارها نگهداری می کند.
وی با بیان اینکه دولت برای تامین نیاز مردم در هر زمان که لازم باشد واردات انجام می دهد ، افزود: دولت برای تعادل در قیمت ها ارز دولتی به میزان نیاز تامین کرده و خواهد کرد.
معاون اول رییس جمهور همچنین به فصل برداشت برنج و موضوع واردات نیز اشاره کرد وگفت: واردات برنج بر حسب نیاز مردم امری طبیعی است ، اما دولت برای حمایت از کشاورزان زحمتکش  در زمان برداشت محصول به خصوص در استان های تولید کننده برنج عرضه نخواهد نکرد.
جهانگیری انعکاس خبر واردات برنج را اشتباه توصیف کرد و گفت: سیاست اصلی دولت حمایت از کشاورزی است و هیچ اقدامی در جهت تضعیف کشاورزان انجام نمی شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر دولت از میزان نیاز مردم به برنج و دیگر کالاهای اساسی اگاه است و نخواهد گذاشت زحمت کشاورزان نیز هدر رود.
معاون اول رییس جمهور همچنین افزود : کشاورزان نیز باید این مسیله را درک کنند که خبر کمبود و واردات برنج به دلیل کمبود تولید در داخل ممکن است برای مصرف کنندگان این شوک را وارد کند که قیمت برنج با توقف واردات افزایش می یابد.
جهانگیری خطاب به مصرف کنندگان گفت: دولت در کنار حمایت از تولیدکنندگان باید منافع مصرف کنندگان را نیز در نظر بگیرد و نگرانی را از انها دور کند.
** دولت از توسعه پایانه بین المللی برنج حمایت می کند
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه مازندران استان مهم و استراتژیک در زمینه کشت و تولید محصول برنج است گفت:  برنج مازندران به دلیل کیفیت و مرغوبیت هم در داخل کشور و هم در خارج مشتریان بسیاری دارد .
جهانگیری با اشاره به اینکه ایجاد پایانه بین المللی برنج بدون حمایت بانکی و دولتی و با سرمایه بخش خصوصی و تولید کنندگان و تجار کاری بزرگ و قدمی مهم است ، افزود: دولت برای توسعه فاز دوم پایانه بین الملل برنج چه در زمینه صنایع وابسته و چه در زمینه بانکی کمک خواهد کرد
وی افزود: این نخستین اقدامی است که یک مجموعه بزرگ شامل تاجر ، تولید کننده و صنعت گر دور یکدیگر در یک مجموعه جمع شدند و بورسی برای یک محصول استراتژیک ایجادکرده اند.