دولت امریکا لیست سیاهی از ادرس های بیت کوین تشکیل می دهد!

دولت امریکا لیست سیاهی از ادرس های بیت کوین تشکیل می دهد!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، چینالیسیس (Chainalysis)‌ شرکت تحلیل بلاکچین هشدار داد که سرکوب دولت امریکا برای جرم هایی که به ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین ارتباط دارد اغاز شده است. دولت امریکا توجه ویژه ای به فعالیت های غیرقانونی مرتبط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال نشان می دهد. طبق بیانیه […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

چینالیسیس (Chainalysis)‌ شرکت تحلیل بلاکچین هشدار داد که سرکوب دولت امریکا برای جرم هایی که به ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین ارتباط دارد اغاز شده است.

دولت امریکا توجه ویژه ای به فعالیت های غیرقانونی مرتبط با بیت کوین و ارزهای دیجیتال نشان می دهد.

طبق بیانیه یکی از کارشناسان ارز دیجیتال، همچنین لیست سیاه دولت مرتبط با ادرس های بلاکچینی ارزهای دیجیتال که مربوط به جرایم است افزایش می یابد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه تحریم هایی را علیه سه “پادشاه مواد مخدر” وضع کرد که به ادعای دولت امریکا انها از بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی خود استفاده می کنند. دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی (OFAC) حدود ۱۱ ادرس بیت کوین و ۱ ادرس لایت کوین را در لیست اتباع خاص قرار داد تا اطمینان حاصل شود که شهروندان امریکایی نمی توانند با هر یک از این ادرس های خاص معامله و تجارت کنند.

این دومین لیست سیاه ادرس بیت کوین بود که OFAC در این سال اعلام کرد. نخسین لیست سیاه ادرس دو فرد ایرانی در ماه نوامبر بوده است. اما طبق اطلاعات شرکت چینالیسیس این اقدامات تنها اول راه است.

اسپیرو (Spiro) به Decrypt بیان کرد:

پیش بینی می کنیم که اقدامات بیشتر OFAC دربرگیرنده ادرس های ارز دیجیتال به این افراد و افراد دیگری باشد که در زمینه قاچاق مواد مخدر فعال هستند. مواردی از قبیل این موارد بیشتر نشان دهنده نیاز به برنامه های دقیق موافقت با ارز دیجیتال برای شناسایی سریع رفتار و فعالیت های پرخطر است.

خوان لانوس (Juan Llanos) کارشناس و مشاور چندین شرکت ارز دیجیتال معتقد است که در اینده می توان لیست سیاه بیشتری از ادرس بیت کوین مشاهده کنیم و این امر به دلیل ماهیت متن باز بلاکچین است.

طبق گزارش چینالیسیس، قابلیت تشخیص و مدیریت سریع تراکنش های مشکوک می‌تواند تفاوت مهمی در کاهش مقدار ارز دیجیتال از دست رفته ناشی از نفوذهای امنیتی رقم بزند. چینالیسیس شرکت متخصص در ارایه ابزارهای مطابق با نیازهای اژانس های دولتی و شرکت های خصوصی نظیر صرافی های ارز دیجیتال است.

جان دمپسی (John Dempsey)‌ قایم مقام چینالیسیس در بیانیه ای گفته است:

با متمرکز شدن توجه قانونگذاران بر این صنعت، بیش از هر زمان دیگری ضروری است که تجارت ارز دیجیتال بهترین اقدامات خود را مطابق با قانون انجام دهد. هنگامی که مدیریت این صنعت در معرض تحریم، هک شدن سرمایه ها، بازار دارک نت و سایر فعالیت های غیرقانونی است هر ثانیه از ارزش زیادی برخوردار است.

لانوس در این خصوص گفت:

صرافی ها و سایر سازمان های مالی که در حیطه قوانین امریکا می‌باشند موظفند که نباید ارتباطی با افراد تحریم شده داشته باشند. هرکسی که این تحریم ها را نقض کند با جریمه های قانونی تا ۱۰ میلیون دلار و اتهامات مجرمانه مواجه خواهد شد.

قطع دسترسی عمومی ادرس های ارز دیجیتال بخشی از اقدامات OFAC و FinCEN برای اعمال فشار مالی بر روی سازمان های مجرمانه می‌باشد.

اسپیرو نیز گفت:

با اعمال چنین رویه هایی، سازمان ها و صرافی ها می‌توانند با دولت ها و مجریان قانون در تشخیص و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی همکاری کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها