دولت آلمان با کمک ۹.۸ میلیارد دلاری، سهامدار لوفت هانزا شد

دولت آلمان با کمک ۹.۸ میلیارد دلاری، سهامدار لوفت هانزا شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین، دولت آلمان روز گذشته (دوشنبه) 9 میلیارد یورو (9.8 میلیارد دلار) بسته کمک مالی به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا را تصویب کرد که در عوض آن سهامدار این شرکت شد. با این کمک مالی که بزرگترین بسته نجات برای شرکت های آلمانی از زمان وقوع بحران ویروس کرونا […]

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

دولت آلمان روز گذشته (دوشنبه) 9 میلیارد یورو (9.8 میلیارد دلار) بسته کمک مالی به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا را تصویب کرد که در عوض آن سهامدار این شرکت شد.

با این کمک مالی که بزرگترین بسته نجات برای شرکت های آلمانی از زمان وقوع بحران ویروس کرونا محسوب می شود، دولت آلمان 20 درصد از سهام لوفت هانزا را به‌دست آورد.

بر اساس این توافق، دولت آلمان می تواند در صورت اقدام به تصرف این خطوط هوایی، سهام خود را به 25 درصد افزایش دهد، تا حق وتو داشته باشد و از هزاران شغل محافظت کند.

هفته هاست که شرکت لوفت هانزا در حال مذاکره با مقامات برلین برای دریافت این کمک مالی است. کمکی که برای نجات از رکود ناشی از کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی به شدت لازم داشته است.

دولت مرکزی آلمان ده ها سال است که سهام خود را در شرکت های مختلف به فروش رسانده است اما همچنان در شرکت های انحصاری ایالتی سابق مانند دویچه پست و دویچه تلکام، سهامدار بزرگی است.

برلین همچنان 15 درصد از سهام کومرزبانک را در اختیار دارد که در جریان بحران مالی جهانی این سهام را به دست آورده بود.

وزارتخانه های دارایی و اقتصادی آلمان روز دوشنبه اعلام کردند که لوفت هانزا، که سهامش با افزایش 7.5 درصدی 8.64 یورو بسته شده بود، از نظر عملیاتی سالم و سودآور با چشم انداز خوب بوده است، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار مشکل شده است.

223228