دوره آموزشی آشنایی با سوئیفت و پیام های مالی

دوره آموزشی آشنایی با سوئیفت و پیام های مالی
خلاصه اخبار

گروه آموزش روزنامه «دنیای‌‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «آشنایی با سوئیفت و پیام‌های مالی» را روز پنج شنبه ۲۵ بهمن‌ماه به مدت چهار ساعت برگزار خواهد نمود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، در حال حاضر سوئیفت و پیام های مالی به اصلی ترین ابزار تبادل مالی و بانکی بین المللی تبدیل شده است و کلیه موسسات مالی و بانک‌ها درخصوص حوالجات ارزی، اعتبارات و بروات اسنادی، وصولی‌ها، پرداخت‌های بین بانکی و ارائه صورتحساب از این وسیله ارتباطی سریع بهره‌مند شده اند. انجمن جهانی سوئیفت برای هر عملیات مالی، فرم پیام مشخصی را ارائه کرده که باید از آن استفاده شود. این در حالی است که در صورت استفاده غلط از پیام‌های سوئیفت علاوه بر زحمت برای دریافت‌کننده پیام و مطالعه کامل برای دریافت نقطه نظر فرستنده، باعث طولانی شدن مکاتبات و ایرادات بعدی شده و آثار و پیامدهای حقوقی و مالی به دنبال خواهد داشت.

بخش آموزش «دنیای‌اقتصاد» در دوره آموزشی آشنایی با سوئیفت و پیام های مالی سعی کرده است تا کلیه پیام های پر کاربرد حوزه تجارت خارجی را بررسی و تشریح کند و علاوه‌بر موارد کاربرد هر پیام نحوه تکمیل فیلدهای هر پیام مشخص و مواردی که باعث بروز خطا و اشتباه در هنگام مخابره پیام‌ها می‌شود، درج و راهکار صحیح نیز ارائه شود. علاقه‌مندان و متقاضیان به شرکت در این دوره آموزشی می‌توانند با واحد آموزش روزنامه «دنیای‌اقتصاد» با شماره تلفن‌های ۸۷۷۶۲۴۱۱ و ۸۷۷۶۲۴۱۶ تماس بگیرند یا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت واحد آموزش به وب سایت اینترنتی tc.den.ir مراجعه نمایند.