ده‌ها بانک روسی را در آستانه ورشکستگی قرار دارند

ده‌ها بانک روسی را در آستانه ورشکستگی قرار دارند

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رسانه های روسی ازجمله شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه و شبکه تلویزیونی ان. ت. و روز دوشنبه در گزارش های خود به امکان لغو مجوز فعالیت دهها بانک روسیه اشاره کردند.

براساس این گزارش ها، در سال آینده بخاطر شیوع همه گیر ویروس کرونا، بانک مرکزی روسیه به پاکسازی عرصه بانکی از بانک های ضعیف و فاقد سرمایه کافی و قابل توجه خواهد پرداخت.

شبکه تلویزیونی سراسری ان. ت. و روسیه اعلام کرد که در سال آینده 35 بانک روسیه که 10 درصد بانک های روسیه را شامل می شوند، با تصمیم بانک مرکزی این کشور تعطیل خواهند شد 

در گزارش این رسانه با استناد به گزارش ریتینگ و درجه بندی بانک های روسیه که توسط آژانس روسی «اکسپرت ار. ای» تهیه شده است 26 درصد بانک های روسیه در زمان حاضر با زیان فعالیت می کنند. 36 درصد بانک های روسیه هم با کاهش شدید سرمایه مواجه شدند.

این آژانس تحلیل مسائل مالی پیش بینی کرد که تعداد بانک هایی که سرمایه خود را ازدست می دهند تا پایان سال 2020 افزایش خواهد یافت و به همین دلیل انتظار می رود در سال آینده مجوز کار تعداد بیشتری از بانک های روسی لغو شود.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه هم در این مورد گفت: از ماه ژانویه تا سپتامبر سال جاری(دی تا شهریور)، نیمی از کل بانک های روسی با خروج سرمایه مواجه شدند.

 این رسانه افزود: به عقیده تحلیلگران امور مالی، در وهله اول بانک های کوچک و متوسط در خطر ازدست دادن سرمایه و لغو مجوز فعالیت قرار دارند. این بانک ها به شدت به سرمایه مردم و نیز بخش تجاری کوچک و متوسط وابسته هستند و به همین دلیل در شرایط شیوع همه گیر ویروس کرونا، پیامدهای آن را حس می کنند.

آخرین آمار کرونا در روسیه

25 هزار و 173 بیمار جدید در طول 24 ساعت گذشته در روسیه شناسایی شد و مجموع مبتلایان به دو میلیون و 114 هزار و 502 نفر رسید.

طی 24 ساعت اخیر 361 بیمار جان باخته و مجموع جان باختگان به 36 هزار و 540 نفر افزایش یافت

16002 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز اخیر بهبود یافته و مجموع بهبودیافتگان به یک میلیون و 611 هزار و 445 نفر افزایش یافت

بیشترین موارد ابتلا در 24 ساعت اخیر در مسکو (6866 مورد)، سنت پترزبورگ (2926 مورد) و حومه مسکو (971 مورد) به ثبت رسیده است.