دلار پیروز رقابت با یورو

دلار پیروز رقابت با یورو
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، اخرین روز از معاملات هفتگی در شرایطی به پایان رسید که دلار به لطف عملکرد ناامیدکننده بزرگترین اقتصاد اروپایی یعنی المان، موفق شد پیشروی خوبی در برابر یورو داشته باشد. نشریه المانی “اشپیگل” گزارش داده است دولت ایتلافی المان می‌خواهد پس از سالها و به منظور تقویت رشد […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، اخرین روز از معاملات هفتگی در شرایطی به پایان رسید که دلار به لطف عملکرد ناامیدکننده بزرگترین اقتصاد اروپایی یعنی المان، موفق شد پیشروی خوبی در برابر یورو داشته باشد. نشریه المانی “اشپیگل” گزارش داده است دولت ایتلافی المان می‌خواهد پس از سالها و به منظور تقویت رشد اقتصادی این کشور، بودجه ترازشده خود را کنار بگذارد و به سمت کسری بودجه حرکت کند.

هر یورو در نهایت با ۰.۱۴ درصد عقب نشینی به ازای ۱.۱۰۹۱ دلار مبادله شد تا یورو تنها در یک هفته، دو کانال مقاومتی خود در برابر دلار را از دست بدهد. موسسه “اکشن اکونومیکس” در تحلیلی نوشت: روند برابری یورو در برابر دلار طی دو هفته اخیر دستخوش تغییراتی شده است و به نظر می‌رسد با کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر توسط بانک مرکزی اروپا، فشار بیشتری به یورو در برابر دلار وارد شود.

یورو شانزده روز پیش در پایین‌ترین سطح دو سال اخیر خود در برابر دلار قرار گرفته و به ازای ۱.۱۰۲۵ دلار مبادله شده بود. در برابر دیگر ارزهای اروپایی دلار در برابر پوند نزولی و در برابر فرانک صعودی بود، هر پوند انگلیس به ازای ۱.۲۱۵ دلار و هر فرانک سوییس به ازای ۱.۰۲۲ دلار معامله شدند.

شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارز های جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۹۸.۱۹۷ واحد رسید تا با ۱.۲ درصد صعود در طول هفته، به کار خود خاتمه دهد.

در برابر دیگر ارزها، هر دلار امریکا به ازای ۷۱.۱۴۲۲ روپیه هند، ۱.۴۷۵۱ دلار استرالیا، ۱.۳۲۷۲ دلار کانادا، ۱.۳۸۴۴ دلار سنگاپور، ۴.۱۷۳ رینگت مالزی و ۷.۰۴۲۸ یوان چین مبادله شد.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز همچون یورو صعودی بود تا جایی که دلار با رسیدن به ۱۰۶.۳۷۳۴ ین، از پایین‌ترین سطح خود در برابر ارز ژاپنی طی دو سال اخیر کاملا فاصله گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها