دلار تسلیم روز استقلال شد

دلار تسلیم روز استقلال شد
خلاصه اخبار

در یک روز معاملاتی آرام و در بحبوحه تعطیلات ایالات‌متحده یورو و پوند در برابر دلار آمریکا افزایش یافتند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزنس، با بسته شدن بازارهای ایالات‌متحده برای روز استقلال، بازارها انتظار داشتند که یک روز معاملاتی ملایم را سپری کنند اما ارزهای اصلی در برابر دلار آمریکا که جمعه گذشته به بالاترین میزان خود در دو هفته گذشته صعود کرده بودند، تا حدودی جایگاه خود را افزایش دادند.

یورو با 0.3 درصد افزایش به 1.0457 دلار آمریکا رسید اما به سختی رقم بالاتر از 1.0349 در برابر دلار آمریکا در پنج سال گذشته را ثبت کرد، استرلینگ پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای یعنی 1.1976 در جمعه گذشته با 0.5 درصد افزایش به 1.2155 دلار رسید.

دلار استرالیا و نیوزیلند همچنین کرون سوئد پس از رسیدن به پایین‌ترین حد خود در دو سال اخیر در جمعه گذشته، تمامی این ارزها روز دوشنبه افزایش یافتند اما در بحبوحه ترس از رکود جهانی، یورو در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین میزان خود در پنج سال اخیر رسید.

جنگ در اوکراین و پیامدهای اقتصادی آن، به ویژه تورم فزاینده مواد غذایی و انرژی، ضربه بزرگی بر یورو وارد کرده و امسال هشت سنت در برابر دلار کاهش یافته است. تفاوت بین بانک مرکزی اروپا (ECB) و واکنش فدرال رزرو ایالات‌متحده به تورم بالاتر، بر یورو نیز تاثیر گذاشته است.

داده‌های روز جمعه گذشته نشان داد که تورم منطقه یورو به رکورد دیگری رسیده و افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در این ماه برای اولین بار در یک دهه گذشته رخ داده است.

شاخص دلار آمریکا 0.15 درصد کاهش یافت و به 104.9 رسید که بسیار پایین‌تر از 105.790 در دو دهه اخیر بود.

با نگاهی به ادامه هفته، سرمایه گذاران منتظر انتشار صورتجلسه نشست ماه گذشته فدرال رزرو در روز چهارشنبه و آمار اشتغال ایالات‌متحده در روز جمعه هستند.

بانک مرکزی استرالیا روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد و بازارها نرخ بهره را 40 واحد افزایش می‌دهند. در صورتی که افزایشی در این اندازه یا در همان حدود انجام شود، استرالیا ممکن است افزایش چندانی کسب نکند.

برچسب‌ها