دلار به مرور زمان ارزان می‌شود

دلار به مرور زمان ارزان می‌شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره واقعی بودن نرخ فعلی دلار گفت: بخشی از افزایش نرخ دلار واقعی و بخشی از ان غیرواقعی است. وی افزود: دلار متناسب با تورم باید افزایش پیدا کند هرچند که برخی افراد می‌گویند دلار در تعدادی از کشورها […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره واقعی بودن نرخ فعلی دلار گفت: بخشی از افزایش نرخ دلار واقعی و بخشی از ان غیرواقعی است.

وی افزود: دلار متناسب با تورم باید افزایش پیدا کند هرچند که برخی افراد می‌گویند دلار در تعدادی از کشورها افزایش کمتری داشته است که البته به نرخ پایین تورم در انجا باز می‌گردد این در حالی است که تورم در کشور ما بالا است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در همه دولت‌ها دلار افزایش پیدا کرده است به طوری که دلار در دولت هاشمی چهار برابر شد و در دولت خاتمی ۲٫۷ برابر و در دولت احمدی‌نژاد بیش از سه برابر شد؛ لذا دلار باید بر اساس افزایش تورم افزایش پیدا می‌کرد و به ۹ هزار تومان می‌رسید.

لاهوتی گفت: اشتباهی که دولت‌ها در چهار ساله دوم فعالیتشان دارند ان است که اجازه نمی‌دهند نرخ دلار افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: افزایش نرخ دلار تا ۹ هزار تومان کاملا به حق بوده ولی اضافه بر این میزان به فضای روانی جامعه بازمی‌گردد که البته در اثر مرور زمان این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.