دلار بعد از ماه رمضان پارسال چقدر تغییر کرد؟

دلار بعد از ماه رمضان پارسال چقدر تغییر کرد؟
خلاصه اخبار

دلار آمریکا در طول یک هفته بعد از ماه رمضان سال گذشته با رشد بیش از 10 درصدی یعنی افزایش بیش از 700 تومانی در طول یک هفته مواجه شد. آیا نحوه رفتار دلار پس از پایان ماه رمضان سال 97 در سال 98 نیز تکرار می‌شود؟

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، هر دلار آمریکا در آخرین روز ماه رمضان سال گذشته در کانال شش هزار تومان بود، اما در روز بعد از تعطیلات عید فطر کار خود را در کانال هفت هزار تومان آغاز کرد.

قیمت دلار در روز ۲۴ خرداد ماه سال گذشته یعنی روز آخر ماه رمضان معادل شش هزار و ۷۶۹ تومان بود اما روز ۲۷ خرداد ماه که تعطیلات تموم شده بود، وارد کانال هفت هزار تومان بود.

بر اساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز این شاخص ارزی تا پایان هفته اول بعد از تمام شدن ماه رمضان در سال گذشته ۷۳۷ تومان به قیمت بسته شده آن در ماه رمضان افزوده شد، یعنی از شش هزار و ۷۶۹ تومان به رقم هفت هزار و ۵۰۰ تومان روز دوم تیر ماه رسید.

اما در ماه رمضان امسال به جز چند روز ابتدایی آن که دلار به بیشترین حد خود در سال جاری رسید، از روز ۲۱ اردیبهشت ماه روند رو به کاهشی داشته است؛ به نحوی که از حدود ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان روز ۱۹ اردیبهشت ماه به کانال ۱۳ هزار تومان نزول کرده است.
در روزهای پایانی ماه رمضان امسال، دلار کمی پایین‌تر از میانه کانال ۱۳ هزار تومان نوسان کرد.

دلار در طول یک هفته بعد از ماه رمضان بازدهی ۱۰٫۸ درصدی را از آن خود کرد، آیا در سال جاری بعد از ماه رمضان دلار با افزایش قیمت مواجه می‌شود؟

دلار بعد از ماه رمضان پارسال چقدر تغییر کرد؟
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.