دز چهارم واکسن کرونا برای چه کسانی تزریق می‌شود؟

دز چهارم واکسن کرونا برای چه کسانی تزریق می‌شود؟

محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : دز چهارم واکسن کرونا فقط برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند و یا برخی بیماران خاص انجام خواهد شد. دز چهارم واکسن کرونا برای افراد عادی تزریق نمی‌شود.

افرادی که دارای سیتم ایمنی ضعیفی هستند و برخی بیماران خاص به دلیل اینکه در معرض خطر ابتلای شدید به کرونا هستند، باید دز چهارم واکسن را تزریق کنند.

در حال حاضر موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا ۲ تا ۳ هفته اخیر در کشور کاهش یافته و البته این وضعیت در همه استانها یکسان نیست اما بطور کلی  شاهد سیر نزولی روند بیماری هستیم اما باید در نوروز مراقب باشیم تا کرونا افزایش نیابد.

مردم می‌بایست در ایام نوروز شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا باشیم.

آنچه در کشور چین مشاهده شده امیکرون است و سویه جدید نیست، البته چین با موارد طغیان بیماری کرونا با اجرای قوانین سخت گیرانه، برخورد می کند و اگر مشاهده کنند که بیماری در حال شعله ور شدن است، قوانین شان سخت گیرانه تر خواهد شد.

129 هزار دز واکسن کرونا به مهاجران در کشور تزریق شده و از این تعداد حدود دو میلیون و 600 دز واکسن را سازمان ملل به ایران اهدا کرده و مابقی را وزارت بهداشت تامین کرده است.

برای مشاهده آخرین اخبار بیمه می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را نصب نموده و وارد کاشی بیمه شوید.
برچسب‌ها