در ۱۰ سال گذشته کدام بازار بازدهی بیشتری داشته است؟

در ۱۰ سال گذشته کدام بازار بازدهی بیشتری داشته است؟
خلاصه اخبار

طی 10 سال اخیر سکه با رشد بیش از 1000 درصدی پربازده‌ترین بازار بوده و بازار سرمایه نیز کمترین بازدهی را از آن خود کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، متوسط قیمت سکه طرح جدید در سال ۸۸ معادل ۲۴۱ هزار تومان بود، اما این فلز گران‌بها تا سال ۹۷ معادل هزار و ۳۷۱ درصد رشد قیمت داشته است.

متوسط قیمت سکه امامی در سال گذشته سه میلیون و ۵۵۴ هزار تومان بوده است، یعنی طی ۱۰ سال گذشته سه میلیون و ۳۱۲ هزار تومان به آن افزوده شده است.

اما در سال ۹۸ قیمت این فلز ارزشمند تا پنج میلیون و ۱۸۰ هزار تومان نیز پیش رفت.

همچنـین حـداقل قیمت فروش این سکه در فروردین ماه سال جاری چهار میلیون و ۵۲۳ هزار تومان و حداکثر آن معادل چهار میلیون و ۹۷۸ هزار تومان بوده است.

متوسط قیمت دلار که در ۸۸ پایین‌تر از مرز هزار تومان قرار داشت، یعنی قیمت آن ۹۹۷ تومان بود، در سال گذشته معادل ۹ هزار و ۷۸۵ تومان به ارزش آن افزوده شد.

دلار آمریکا در طول مدت ۱۰ ساله اخیر رشد ۹۸۰ درصدی داشته، به نحوی که متوسط قیمت آن در سال ۹۷ معادل ۱۰ هزار و ۷۸۳ تومان بوده است.

همچنین حداقل قیمت دلار آمریکا در در فروردین ماه سال جاری معادل ۱۳ هزار تومان و حداکثر آن ۱۴ هزار و ۴۳۱ تومان بوده است.

دلار در سال جاری تا رقم ۱۵ هزار ۶۰۰ تومان نیز پیش رفت.

دیگر شاخص ارزی بازدهی کمتری نسبت به دلار داشت، یورو در بازده زمانی ۱۰ ساله بازدهی ۹۸۰ درصدی را به ثبت رساند.

متوسط قیمت هر یورو در سال ۸۸ معادل هزار و ۴۱۰ تومان بوده که با افزایش قیمت بیش از ۱۱ هزار تومانی به رقم ۱۲ هزار و ۵۵۹ تومان در سال ۹۷ رسیده است.

همچنین حداقل قیمت یورو در فروردین ماه سال جاری معادل ۱۴ هزار و ۹۹۸ تومان و حداکثر آن معادل ۱۵ هزار و ۸۹۹ تومان بوده است.

بورس تهران نسبت به دیگر بازارهایی که ذکر شد، بازدهی کمتری را در بازه زمانی مذکور به ثبت رساند.

در سال ۸۸ معادل ۸٫۵ میلیارد سهم به ارزش ۱۸٫۴ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.

در سال گذشته ۵۱۰٫۷ میلیارد سهم به ارزش ۱۴۰٫۷ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شده که نسبت به سال ۸۸ نسبت از نظر ارزش ۶۶۴ درصد و از نظر سهام ۴۹۶ درصد افزایش یافته است.

در سال گذشته ۵۱۰٫۷ میلیارد سهم به ارزش ۱۴۰٫۷ هزار میلیارد تومان
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.