در طرح همکار بانک توسعه تعاون تا 800 میلیون وام خرید دفتر کار بگیرید

در طرح همکار بانک توسعه تعاون تا 800 میلیون وام خرید دفتر کار بگیرید
خلاصه اخبار

اگر از اجاره دادن خسته شدید و بارها این سؤال را از خودتان پرسیدید که چرا سرمایه لازم برای خرید دفتر کار شخصی را ندارید، به این موضوع فکر کنید که چرا به‌جای اجاره دادن برای خرید اقساطی دفتر کار اقدام نکنم؟ در این مطلب خیلی خلاصه و مفید برای شما توضیح می‌دهیم که چطور می‌توانید به‌صورت اقساطی دفتر کار بخرید.

به گزارش سیگنال به نقل از رده، بانک توسعه تعاون برای مشتریان خود این شرایط را فراهم کرده که با شرکت در طرح همکار بتوانند دفتر کار موردنیاز خود را به‌صورت نقدی خرید کنند و اقساط آن را به‌صورت بلندمدت به بانک بپردازند. درواقع این طرح تسهیلاتی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که می‌توانند برای خرید دفتر کار موردنیاز خود اقدام کنند.


سقف تسهیلات همکار توسعه تعاون چقدر است؟

طبق اعلام بانک توسعه تعاون سقف تسهیلات همکار 800 میلیون تومان اعلام‌شده که البته در شهرهای مختلف متغیر است. حداکثر سقف در نظر گرفته‌شده (800 میلیون) برای کلان‌شهرهای تهران، کرج، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و اهواز در نظر گرفته‌شده است. متقاضیان واجد شرایط در مراکز استان‌ها حداکثر تا سقف 500 میلیون و در شهرستان‌ها حداکثر تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات خرید دفتر کار دریافت خواهند کرد.

نوع تسهیلاتخرید دفتر کار
میزان تسهیلات80 درصد قیمت ملک
سقف تسهیلات800 میلیون تومان
سود تسهیلات18 درصد
اقساط تسهیلاتحداکثر 48 ماه
گردش حسابحداقل 6 ماه


 تسهیلات طرح همکار شامل چه مشاغلی می‌شود؟

طبق قوانین و مقررات این طرح که از سوی بانک توسعه تعاون اعلام‌شده، تسهیلات طرح همکار به کلیه فعالان بخش تعاون و خارج از بخش تعاون که از مراجع ذی‌ربط مجوز فعالیت دارند، (به‌غیراز دفاتر مرکزی واحدهای تولیدی) قابل پرداخت است. نکته مهم و اساسی اینکه این تسهیلات صرفاً مربوط به خرید دفتر کار می‌شود و شامل سایر مکان‌های کسب‌وکار ازجمله مغازه و انبار و… نمی‌شود.


میزان تسهیلات طرح همکار چطور تعیین می‌شود؟

متقاضیان دریافت تسهیلات طرح همکار با توجه به شهر محل خرید دفتر کار می‌توانند تا سقف تعیین‌شده، وام بگیرند. اما اینکه میزان تسهیلات به چه صورت تعیین می‌شود بستگی به کارشناسی ملک موردنظر از سوی کارشناسان بانک دارد. درواقع تسهیلات پرداختی جهت خرید دفتر محل کار حداکثر تا 80% قیمت ملک ارزیابی‌شده توسط کارشناس خواهد بود.


چطور در طرح همکار وام بگیریم؟

تسهیلات طرح همکار برای مشتریان بانک توسعه تعاون در نظر گرفته‌شده که دارای گردش حساب در این بانک هستند. درواقع مشتری بر اساس میانگین گردش حساب خود در یک دوره شش‌ماهه، می‌تواند نسبت به دریافت تسهیلات موردنیاز خود در این طرح اقدام کند. البته این امکان برای مشتریان وجود دارد که با افزایش گردش و موجودی حساب خود بتوانند در مدت‌زمان کمتر از 6 ماه نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند. بنابراین متقاضیان می‌توانند با افتتاح و ایجاد گردش حساب جهت خرید دفتر محل کار در قالب عقد مرابحه و اجاره به‌شرط تملیک از تسهیلات اعتباری این بانک استفاده کنند.


سود، اقساط و ضمانت تسهیلات طرح همکار بانک توسعه تعاون

طبق اعلام بانک توسعه تعاون نرخ سود تسهیلات طرح همکار 18 درصد سالیانه خواهد بود. ضمن اینکه مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات نیز در قالب اقساط 24، 36 و 48 ماهه امکان‌پذیر است که البته به‌صورت اقساط مساوی ماهیانه خواهد بود. ملک خریداری‌شده با تسهیلات نیز مشروط بر اینکه کاربری مسکونی و یا اداری داشته باشد به‌عنوان تضمین قابل ترهین است. البته متقاضیان می‌توانند سند ملکی دیگری را غیر از ملک خریداری‌شده نیز به‌عنوان وثیقه در اختیار بانک قرار بدهند.

برچسب‌ها