در شبکه لایتنینگ بازی کنید و بیت کوین جایزه بگیرید !

در شبکه لایتنینگ بازی کنید و بیت کوین جایزه بگیرید !
خلاصه اخبار

روز چهارشنبه ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن)، پلتفرم بازی‌های ساتوشی بر بستر شبکه‌ی لایتنینگ راه‌اندازی شد. کاربران و گیمرها از این پس می‌توانند در بازی‌های این شبکه‌ی قدرتمند شرکت کرده و در ازای حل چالش‌ها، ساتوشی دریافت کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، تیم توسعه‌دهنده این برنامه، اطلاعیه‌ی مربوط به راه‌اندازی آن را در صفحه‌ی توییر خود که بیش از ۹۰۰ فالوور دارد، منتشر کردند. تصویر منتشر شده از برنامه‌ای حکایت می‌کند که پتانسیل رشد زیادی دارد.

در شبکه لایتنینگ بازی کنید و بیت کوین جایزه بگیرید !

محیط این برنامه شبیه به محیط بازی‌های قدیمی با گرافیک پیکسلی و تونیک ۸ بیتی آن، کاربر را کاملا با بازی درگیر می‌کند.

در شبکه لایتنینگ بازی کنید و بیت کوین جایزه بگیرید !

کارلوس رولدان (Carlos Roldán)، یکی از اعضای تیم توسعه‌ی بازی‌های ساتوشی اظهار کرد که آنها امیدوارند پلتفرم‌شان بیشترین و متنوع‌ترین بازیکنان را جذب نماید. به نظر کارلوس، سرعت پردازش عملیات و قابلیت اجرای تراکنش‌های کوچک، ویژگی شاخص شبکه‌ی لایتنینگ است که بسیاری از توسعه‌دهندگان را برای استفاده از آن راغب می‌کند. او اینچنین گفت:

ما در درجه‌ی اول می‌خواهیم اوقات خوبی را برای بازیکنان فراهم کنیم. بازی تنها یک فعالیت تفریحی نبوده بلکه می‌تواند جنبه‌ی آموزشی نیز داشته باشد. هدف ما این است که تجربه‌ی کاربری با کیفیت‌تری را با استفاده از شبکه‌ی لایتنینگ در نسل جدید بازی‌ها به وجود بیاوریم. اگر ما قادر باشیم بازی‌هایی را با لایتنینگ توسعه دهیم که برای جوانان جذاب باشد، پذیرش شبکه‌ی لایتنینگ نیز با سرعتی بیشتری میسر خواهد شد.

تیم بازی‌های ساتوشی در ابتدای راه‌اندازی پلتفرم خود اعلام کرده بودند که مسابقه‌ای با بیش از ۲۰۰,۰۰۰ جایزه برگزار خواهند کرد و با وجود کاربران زیادی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند تنها یک فرد خوش‌شانس برنده‌ی این توکن‌ها خواهد بود.

در شبکه لایتنینگ بازی کنید و بیت کوین جایزه بگیرید !

برای دسترسی به بازی‌های بخش پریمیوم، باید یک حساب کاربری داشته باشید که برای اینکار چندین راهکار وجود دارد یکی از این راهکارها، افزونه‌ی مرورگر کروم به نام ژول (Joule) که واسطی برای پرداخت با بیت کوین با نود لایتنینگ ویژه‌ی خود فراهم می‌کند.

اگر از پیش حساب کاربری داشته باشید، می‌توانید آن را وارد کرده و در غیر این صورت با پرداخت ۱۰۰۰ ساتوشی می‌توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد نمایید. پلتفرم بازی‌های ساتوشی به گونه‌ای طراحی شده که امکان حملات سایبری و یا دستکاری داده‌های شخصی بر روی آن وجود ندارد.

با اینکه پلتفرم بازی‌های ساتوشی، اعلان رسمی‌ای در خصوص اهداف و چشم‌اندازهای خود از پیش نداشته اما این حرکت می‌تواند به نفع اکوسیستم ارزهای دیجیتال باشد. اتصال صنعت بازی‌های رایانه‌ای به فناوری بلاک چین رویکرد غیرعادی‌ای نبوده و بسیاری از توسعه‌دهندگان برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود تصمیماتی مشابه این تیم گرفته‌اند.

با اینکه بسیاری از بازی‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز ممکن است از بلاک چین‌های دیگری نظیر اتریوم، ترون و یا ایاس استفاده کنند،اما هر زمان که توسعه‌دهندگان از شبکه‌ی لایتنینگ استفاده می‌کنند، علاقه‌مندان بیت کوین به اینکه این ارز، پادشاه ارزهای دیجیتال باقی خواهد ماند خوش‌بین می‌شوند.