در حال حاضر قیمت سکه بهار آزادی حدود ۶۰۰ هزار تومان حباب دارد

در حال حاضر قیمت سکه بهار آزادی حدود ۶۰۰ هزار تومان حباب دارد
خلاصه اخبار

تشدید تقاضا برای خرید مسکوکات طلا به افزایش حباب قیمتی آن در بازار دامن زده است؛ به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با نرخ چهار میلیون و ۲۲۸ هزار تومان، حدود ۶۰۰ هزار تومان حباب دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از بنکر (Banker)، بازار طلا که در هفته های گذشته تحت تاثیر بهای جهانی این فلز گرانبها روند افزایشی به خود گرفته بود، این روزها بیش از هر چیز متاثر از نرخ ارزهای عمده و افزایش تقاضای خرید در بازار قرار دارد به طوری که با وجود افت قیمت طلا در بازارهای جهانی هنوز نرخ ها از جمله سکه بهار آزادی در بازار تهران صعودی است.

هر اونس طلا امروز (سه شنبه) حدود یک هزار و 314 دلار فروخته شد و به این ترتیب هر مثقال طلا یک میلیون و 600 هزار تومان و هر گرم طلای خام 18 عیار 369 هزار و 360 تومان در بازار تهران قیمت گذاری می شود.

در بازار مسکوکات هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 80 هزار تومان، هر نیم سکه 2 میلیون و 230 هزار تومان، هر ربع سکه یک میلیون و 400 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 770 هزار تومان به فروش می رود.

صرافی های بانکی صبح امروز هر اسکناس دلار آمریکا را 11 هزار و 850 تومان و هر یورو را 13 هزار و 850 تومان عرضه می کردند اما در میانه روز نرخ ها هر کدام 100 تومان کاهش یافت. روز گذشته در سامانه سنا میانگین فروش هر یورو 13 هزار و 559 تومان و هر دلار 11 هزار و 612 تومان بود و در نیما حواله هر یورو 9 هزار و 924 تومان و هر دلار هشت هزار و 357 تومان تعیین شد.

گفتنی است نرخ ارزهای موجود در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله های ارزی مبادله می شوند.