در بازار حضور داریم / در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم

در بازار حضور داریم / در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم
خلاصه اخبار

رئیس کل بانک مرکزی با توجه به برخی اتفاقات در اقتصاد از جمله به تعویق افتادن تصویب لایحه پالرمو و جو منفی برای بی‌ثباتی در بازار گفت: بانک مرکزی برای جلوگیری از بی‌ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرامی خود با اشاره با لایحه پالرمو و گواهی سپرده که از امروز سررسید شده، نوشت: روزهای اخیر به مدد اظهارات و انذار برخی افراد در خصوصو احتمال رد لایحه پالرمو و سررسید شدن سپرده‌های ۲۰ درصدی، یا وضعیت بودجه سال ۱۳۹۸ و جو منفی ناشی از تلاش برای ارائه برخی طرح‌ها و اقدامات غیرمتعارف، عواملی که علاقه‌مند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند تلاش کرده‌اند بر موج افزایشی سوار شده و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند.
وی در ادامه نوشت: این عوامل اطمینان دارند که با صدور مجور اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی‌ها در یک ماهه باقی‌مانده سال، تعادل بازار به نفع عرضه به هم خواهد خورد. لذا اقدام به پیشگیری کرده و جو تبلیغاتی لازم را برای خنثی کردن آن به وجود آورده‌اند.