در آستانه رونمایی از «معامله قرن»؛ نتانیاهو: امروز بزرگ‌ترین دوست اسرائیل در کاخ سفید است

در آستانه رونمایی از «معامله قرن»؛ نتانیاهو: امروز بزرگ‌ترین دوست اسرائیل در کاخ سفید است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، عصر شنبه اظهار داشت که طرح صلح در خاورمیانه، که دولت آمریکا به زودی آن را رونمایی خواهد کرد، «تاریخی» خواهد بود. او این اظهارات را در آستانه سفرش به واشنگتن برای رایزنی درباره این طرح ضد فلسطینی ایراد کرد. نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت: […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، عصر شنبه اظهار داشت که طرح صلح در خاورمیانه، که دولت آمریکا به زودی آن را رونمایی خواهد کرد، «تاریخی» خواهد بود. او این اظهارات را در آستانه سفرش به واشنگتن برای رایزنی درباره این طرح ضد فلسطینی ایراد کرد.

نتانیاهو در بیانیه‌ای گفت: «فرصتی از این دست فقط یک‌بار در تاریخ پیش می‌آید و نمی‌توانیم آن را از دست بدهیم… امیدوارم در آستانه فرصتی تاریخی نسبت به دولت‌مان باشیم.»

نتانیاهو که امروز عازم واشنگتن خواهد شد، افزود: «امروز در کاخ سفید بزرگ‌ترین دوست اسرائیل است و بنابراین بزرگ‌ترین فرصتی است که تاکنون داشته‌ایم.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، پنجشنبه گذشته اعلام کرد که طرح ادعایی‌اش برای صلح در خاورمیانه که رونمایی از آنها بارها به تعویق افتاده است، سه‌شنبه آینده معرفی خواهد شد.

«بنی گانتس» رهبر ائتلاف معارض «آبی- سفید» در رژیم صهیونیستی و رقیب نتانیاهو در انتخابات ماه مارس نیز برای رایزنی درباره «معامله قرن» عازم واشنگتن خواهد شد.

دولت آمریکا از مقام‌های فلسطینی برای سفر به واشنگتن دعوت به‌عمل نیاورده‌اند.

گانتس، عصر دیروز در این‌باره اظهار داشت: دیدارها و رایزنی‌های متعددی درباره طرح صلح، با مشاوران رئیس‌جمهور (آمریکا) و مسئولان کاخ سفید و نیز دوستم سفیر( آمریکا در قدس اشغالی) «دیوید فریدمن» انجام دادم ولی جزئیات این دیدارها در حال حاضر محرمانه خواهد ماند.

قرار است گانتس و ترامپ فردا در واشنگتن برای رایزنی درباره «معامله قرن» دیدار کنند.

طرح «معامله قرن» طرحی است که از سوی آمریکا و با چراغ سبز برخی کشورهای عرب منطقه به‌ویژه عربستان سعودی، برای به اصطلاح پایان دادن به منازعه اسرائیل با فلسطین و ‌به‌عنوان مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی کلید خورده است.

عطوان: ناامیدی از رژیم‌های عربی و ابومازن در تقابل با معامله قرن/ نگاه‌ها به محور مقاومت است

در مذاکرات بعدی این طرح آمریکایی- صهیونیستی، بحث انتقال آوارگان فلسطینی به «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی مطرح و «حق بازگشت» حدود 6 میلیون آواره فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.