درخواست ٣ مگا پروژه برای پذیرش در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای

درخواست ٣ مگا پروژه برای پذیرش در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای
خلاصه اخبار

مدیر عامل بورس تهران، در جمع خبرنگاران، گفت: ٣ مگا پروژه دیگر با هدف تامین مالی برای پذیرش در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای درخواست داده‌اند، اما باید به منظور کاهش ریسک بررسی‌های بیشتری روی آن‌ها صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، محمود گودرزی مدیر عامل بورس تهران، در جمع خبرنگاران، گفت: اوایل امسال بود که در مورد تغییر چهره بازار سرمایه صحبت کردم که یکی از اقدامات، مربوط به همین بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای می‌شد، پارادایم فکری را در بورس تهران تغییر دادیم .

او افزود : به دنبال این هستیم تا پروژه‌های بزرگ و حتی متوسط را به واسطه نظاماتی که در این بازارها تعیین شده، تامین مالی کنیم. قرار است از این پس به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری از توانمندی شرکت‌های رتبه‌بندی که ریسک‌سنجی اعتباری را انجام می‌دهند استفاده کنیم.

مدیر عامل بورس تهران گفت: انتخاب شرکت سوخت سبز جز اولین انتخاب‌های ما بود. سعی می‌کنیم با وسواس شرکت‌هایی را که صرفا مشکل تامین مالی دارند، برای بازار انتخاب کنیم.

گودرزی تصریح کرد: 3 مگا پروژه دیگر با هدف تامین مالی برای پذیرش در بازار سرمایه‌گذاری حرفه‌ای درخواست داده‌اند، اما باید به منظور کاهش ریسک بررسی‌های بیشتری روی آن‌ها صورت گیرد.

او بیان کرد: پروژه‌های درخواستی از حوزه‌های فولاد، دانش‌بنیان و خود سازمان گسترش هستند. تغییر چهره قابل توجهی را در میان مدت شاهد خواهیم بود.

گودرزی گفت : پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال حدود 5 شرکت در مرحله عرضه اولیه داشته باشیم.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه