درامد خرداد ماه ارفع به ۳۰۵ میلیارد تومان رسید

درامد خرداد ماه ارفع به ۳۰۵ میلیارد تومان رسید
خلاصه اخبار

شرکت اهن و فولاد ارفع در خرداد ماه ۹۸ درامد ۳۰۵ میلیارد تومانی ساخته است که درامد شرکت نسبت به میانگین درامدی ماهانه ۹۷ افزایش یافت.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت آهن و فولاد ارفع در زمینه تولید و فروش شمش فولاد داخلی و صادراتی فعالیت دارد. فولاد ارفع در سال ۹۶ مقدار ۷۸۲ هزار تن فروش داشته است که در سال ۹۷ این مقدار به ۹۰۹ هزار تن رسیده است. همچنین درآمد شرکت از ۱,۳۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۲,۶۲۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است، که افزایش مبلغ درآمد شرکت در سال ۹۷ به دلیل افزایش مقداری و افزایش نرخ فروش شرکت رقم خورده است.

فولاد ارفع در سه ماهه بهار ۹۸ مقدار ۱۸۹ هزار و ۵۴۳ تن فروش داشته است که از این مقدار فروش، درآمد ۷۴۶ میلیارد تومانی ساخته است.

میانگین درآمد ماهانه ارفع در سال ۹۷ مبلغ ۲۱۸ میلیارد تومان است که این میزان درآمد در فروردین ۹۸ به ۱۶۰ میلیارد تومان و در اردیبهشت ماه به ۲۸۰ میلیارد رسیده است. درآمد خرداد ماه ارفع با ادامه روند افزایشی، به ۳۰۵ میلیارد تومان رسیده است، که از میانگین درآمد ماهانه سال ۹۷ فراتر رفته است.

مقدار فروش شمش داخلی ۲۱۶ درصد افزایش یافت

 نکات قابل توجه در مقدار فروش آهن و فولاد ارفع، کاهش مقدار فروش شمش صادراتی و افزایش مقدار فروش شمش داخلی است. ارفع به طور میانگین در هر ماه سال ۹۷ توانسته ۶۱ هزار تن شمش صادراتی به فروش برساند که این میزان در فروردین ماه به صفر و در اردیبهشت ماه نزدیک به ۲۲ هزار تن رسیده است. اما در خرداد ماه به ۲۸ هزار و ۶۶۵ تن رسیده است. با این وجود از میانگین فروش ماهانه در سال ۹۷ کمتر است. اما ارفع در سال مالی ۹۷ به طور میانگین در هر ماه ۱۴ هزار و ۴۷۱ تنشمش داخلی به فروش رسانده است که این میزان در ماه‌های اول سال ۹۸ رشد قابل توجهی داشته است و در خرداد ماه به مقدار قابل توجه ۴۵ هزار و ۷۵۰ تنی رسیده است. بنابراین مقدار فروش شمش داخلی در خرداد ماه نسبت به میانگین ۹۷ رشد ۲۱۶ درصدی (معادل ۳۱ هزار و ۲۷۹ تن) داشته است.

بنابراین با توجه به افزایش فروش شمش داخلی، مجموع فروش شرکت در خرداد ماه به میانگین فروش ماهانه شرکت در سال ۹۷ نزدیک شده است و فقط فاصله هزار و ۳۳۵ تنی دارد. با توجه به مشاهده روند بهیود در فروش شمش صادراتی در اردیبهشت و خرداد ماه به نظر می‌رسد، افزایش فروش شمش صادراتی، می‌تواند مجموع فروش شرکت را بالاتر از میانگین سال ۹۷ قرار دهد.

نرخ فروش محصولات ارفع افزایش یافت

نرخ فروش شمش داخلی در خرداد ماه ۹۸ نسبت به اسفند ۹۷ رشد ۱۰ درصدی داشته و به چهار میلیون ۱۴۷ هزار تومان در هر تن رسیده است و نرخ فروش شمش صادراتی در خرداد ماه با رشد ۲۶ درصدی نسبت به اسفند ۹۷ به چهار میلیون و ۷۰ هزار تومان رسیده است.

برآورد فروش ۸۸۰ هزار تنی

شرکت آهن و فولاد ارفع برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ مقدار فروش ۸۸۰ هزار تنی را برآورد کرده است که در سه ماه ۹۸ مقدار فروش ۱۸۹ هزار تنی را رقم زده است. بنابراین ارفع در سه ماهه بهار ۲۱ درصد از مقدار فروش برآوردی را پوشش داده است. به نظر می‌رسد با افزایش مقدار فروش صادراتی شرکت بتواند به مقدار فروش برآوردی مورد نظر دست یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.