درآمد افق نزدیک به 2 هزار میلیارد افزایش یافت

درآمد افق نزدیک به 2 هزار میلیارد افزایش یافت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در مهر ماه با فروش 96 هزار عددی محصولات متنوع درآمد 751 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 98 با فروش تجمیعی 620 میلیون عددی انواع محصولات درآمد تجمیعی 4.5 هزار میلیارد تومانی ساخته است. محصولات فروشگاه‌های […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در مهر ماه با فروش 96 هزار عددی محصولات متنوع درآمد 751 میلیارد تومانی ساخته است. همچنین در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 98 با فروش تجمیعی 620 میلیون عددی انواع محصولات درآمد تجمیعی 4.5 هزار میلیارد تومانی ساخته است.

محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق در واقع نیاز اولیه خانوارها را برآورده می‌کند و در واقع شامل کالاهای اساسی می‌باشد. از این رو محصولات شرکت دارای جانشینی بالایی نمی‌باشد و شرایط تورمی بی از آنکه موجب کاهش مصرف گردد، درآمدفروشگاههای زنجیره‌ای را افزایش خواده داد.

افت 43 میلیاردی درآمد افق در مهر ماه

افق در مهر ماه درآمد 751 میلیارد تومانی داشته است. میانگین درآمدی افق در نیم سال اول 621 میلیارد تومان است. به این ترتیب افق در مهر ماه بیش از میانگین شش ماهه اول درآمد  ساخته است. اما افق در مهر ماه نسبت به ماه گذشته کاهش درآمد داشته است و افت 43 میلیارد تومانی را تجربه کرده است.

بالاترین میزان افت فروش محصولات افق مربوط به محصولات پروتئینی، خوراکی‌ها است. افق در شهریور ماه با فروش محصولات پروتئینی درآمد 256 میلیارد تومانی ساخته است که در مهر ماه فروش محصولات پروتئینی با کاهش 21 میلیارد تومانی به 234 میلیارد تومان رسیده است. همچنین فروش خوراکی ها با کاهش 16.6 میلیارد تومانی به 310 میلیارد تومان رسیده است.

درآمد تجمیعی افق نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان افزایش بافت

افق در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 97 مبلغ 2.6 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است که در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 98 به 4.5 میلیارد تومان رسیده است. بنابراین درآمد 7 ماهه افق در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1.8 هزار میلیارد تومانی داشته است. افزایش درآمدهای افق به دلیل رشد قیمت محصولات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است همچنین افزایش تعداد شعبات افق و بالا رفتن ضریب نفوذ افق در میان جامعه موجب افزایش درآمد افق را رقم زد.

افق در انتظار ساخت سود 288 تومانی برای هر سهم در دوره 9 ماهه

میانگین درآمدی 7 ماهه افق 640 میلیارد تومان است که به نظر می‌رسد با توجه به این میانگین درآمد 9 ماهه 5.7 هزار میلیارد تومان است و با توجه به اینکه حاشیه سود خالص افق 5% است، انتظار می‌رود افق سود خالص 288 میلیارد تومانی شناسایی نماید. بنابراین می‌توان انتظار داشت در صورت ساخت سود خالص 288 میلیارد تومانی سود شناسایی شده برای هر سهم نیز به 2880 ریال برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.