دبیرکل اوپک: خلیج فارس برای عرضه نفت به صلح و ثبات نیاز دارد

دبیرکل اوپک: خلیج فارس برای عرضه نفت به صلح و ثبات نیاز دارد
خلاصه اخبار

دبیرکل اوپک با بیان این که منطقه خلیج فارس به صلح و ثبات بیشتری برای اطمینان از عرضه نفت نیاز دارد گفت: هرگونه درگیری که در منطقه رخ دهد بر کل جهان تاثیر می گذارد .

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، اوپک اعلام کرد منطقه خلیج فارس به صلح و ثبات بیشتری برای اطمینان از عرضه نفت نیاز دارد .
محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت هرگونه درگیری که در منطقه رخ دهد بر کل جهان تاثیر می گذارد . او این سخنان را در افتتاحیه رسمی پروژه پالایشگاهی برای تولید سوخت کشتی مطابق با قوانین 2020 سازمان بین المللی دریایی اعلام کرد. این پالایشگاه 250 هزار بشکه در روز ظرفیت دارد و در فجیره ساخته می شود .
وی اضافه کرد هنوز برای صحبت در مورد تصمیم اوپک برای ادامه کاهش تولید زود است. بارکیندو اشاره کرد هنوز به اطلاعات دقیق‌تری در مورد بازار نیاز دارد و تصمیم نهایی در مورد ادامه قرارداد کاهش یا توقف آن در ژوئن گرفته می‌شود.
شرکت های بروگ پترولیوم و گس اینترنت که مقر آنها در امارات است، دیروز از طرحی برای ساخت یک پالایشگاه برای تولید سوخت کشتی طبق قوانین 2020 سازمان دریایی بین المللی پرده برداشتند .
از اول ژانویه 2020 ،سازمان دریایی بین المللی قوانین خود را در مورد کشتی‌ها اجرایی می‌کند. طبق این قوانین سوخت کشتی ها باید اکثر 0.5% سولفور داشته باشند. در حال حاضر محتوای سولفور سوخت کشتی ها 3.5 درصد است .
این پالایشگاه اولین پالایشگاه از نوع خود در خاورمیانه خواهد بود که طبق قوانین سازمان دریایی بین المللی ساخته می‌شود. سازمان دریایی بین المللی دستور داده از ژانویه 2020 تخلیه مواد حاوی سولفور در آبهای آزاد تا 0.5 درصد کاهش یابد .

منبع: tasnimnews.com

برچسب‌ها