دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تسهیلات بانکی می‌گیرند

دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تسهیلات بانکی می‌گیرند
خلاصه اخبار

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری برای اخذ تسهیلات از بانک‌ها مجوز دادند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه، 4‌ اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 98، با اکثریت آراء، بند (الف) تبصره (9) این لایحه را تصویب کردند.

در بند (الف) تبصره (9) لایحه بودجه 98 آمده است: به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده می‌شود با تصویب هیئت‌های امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال 1397 نسبت به أخذ تسهیلات از بانک‌ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند.

همچنین در بند (ب) این لایحه نیز تصریح شده است: صد‌ در صد (100%) وجوه اداره‌ شده پرداختی از محل بازپرداخت وام‌های شهریه دانشجویی از سال 1385 تا سال 1397 تا سقف هشتصد میلیارد (800.000.000.000) ریال به خزانه‌داری کل‌ کشور واریز می‌­شود.

بند (ح) تبصره (9) این لایحه نیز تأکید کرده است: شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (3) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل‌‌درصد(40%) از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سه‌ ماهه به میزان بیست و پنج‌درصد (25%)، به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.