رشد ۷۸ هزار میلیاردی دارایی های خارجی بانک ها تنها طی چهار ماه گذشته

رشد ۷۸ هزار میلیاردی دارایی های خارجی بانک ها تنها طی چهار ماه گذشته
خلاصه اخبار

با افزایش قیمت دلار در پاییز سال جاری و نوسان قیمتی آن، بر حجم دارایی‌های خارجی سیستم بانکی افزوده شده است؛ به نحوی که از ابتدای شهریور ماه امسال تا پایان آذر ماه امسال 78 هزار میلیارد تومان به دارایی‌های خارجی سیستم بانکی افزوده شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، نرخ دارایی های خارجی بانک ها در ۹ ماهه نخست سال جاری روند پر افت و خیزی را طی کرده است اما طی چهار ماهه اخیر روند صعودی به خود گرفت.

از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان مرداد ماه امسال در نرخ دارایی‌های خارجی سیستم بانکی نوسان داشته است اما از شهوریور ماه تا آذر ماه این نرخ روند صعودی به خود گرفت و از ۸۰۳ هزار میلیارد تومان در مرداد ماه به ۸۸۱ هزار میلیارد تومان در آذر ماه رسیده است.

در حالی که دارایی‌های خارجی بانک مرکزی از اسفند ماه سال ۱۳۹۶ تا پایان آذر ماه امسال نزدیک ۱۴ درصد است، اما این دارایی‌ها در کل سیستم بانکی در این بازه زمانی رشد ۲۰ درصدی داشته است.

دارایی‌های خارجی بانک مرکزی در آذر ماه سال جاری معادل ۴۶۳ هزار میلیارد تومان است و نسبت به آذر ماه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

دارایی خارجی کل سیستم بانکی در آذر ماه سال جاری در مقایسه نقطه به نقطه نسبت به آذر ماه سال گذشته ۳۳٫۳ درصد رشد داشته است.