خیز طلا برای ثبت رکورد رشد قیمت ۳ ماهه

خیز طلا برای ثبت رکورد رشد قیمت ۳ ماهه

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در 1779 دلار و شش سنت ایستاد و تنها هفت دلار و 76 سنت با رکورد 1779 دلار و شش سنت هفته گذشته فاصله دارد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش، به 1783 دلار و 80 سنت رسید.

قیمت طلا در سه ماه گذشته بیش از 12 درصد رشد داشته و در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سه ماهه از مارس سال 2016 قرار دارد و همچنین سومین رشد ماهانه متوالی را نشان می‌دهد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت اواندا، عامل اصلی حمایت کننده از رشد قیمت طلا در حال حاضر نرخهای بهره واقعی منفی در منحنی عملکرد بازده آمریکا هستند. همچنین وضعیت کووید 19 در آمریکا و تنش در روابط آمریکا و چین نیز از رشد قیمت طلا حمایت کرده است.

افزایش موارد کووید 19 در روزهای اخیر باعث شده است برخی از ایالتهای آمریکا برای بازگشایی اقتصاد دست نگه دارند و به منظور جلوگیری از اجتماعات به تعطیلی کافه‌ها اقدام کنند.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا اظهار کرد که دورنمای بزرگترین اقتصاد جهان به میزان فزاینده ای مبهم است و به مهار بیماری و تلاشهای دولت برای حمایت از احیا بستگی دارد.

بر اساس گزارش رویترز، بانکهای مرکزی سراسر جهان تدابیر محرک مالی را به اجرا گذاشته و نرخهای بهره را پایین نگه داشته اند که به نفع طلا بوده و کمک کرده قیمت این فلز ارزشمند از ابتدای سال 2020 تاکنون بیش از 16 درصد رشد کند.

اما عاملی که رشد قیمت طلا را از روز گذشته محدود کرد، انتشار آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب در آمریکا و چین بود که تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی‌های پرریسک را تقویت کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.5 درصد کاهش، به 1895 دلار و شش سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 807 دلار و 46 سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در 17 دلار و 85 سنت ایستاد.

ا223225

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
22 تیر 1399