خیز شاخص بورس برای رسیدن به 300 هزار واحد

خیز شاخص بورس برای رسیدن به 300 هزار واحد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار به مدد معاملات مثبت در نمادهای فملی، شتران، کچاد، رمپنا، شبندر، کگل و پارسان 4423 واحد رشد کرد و به روی رقم 294,601 متوقف شد. شاخص کل هم‌وزن با 1683 واحد افزایش از رقم 80 هزار فراتر رفت و به روی 80,888 […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار به مدد معاملات مثبت در نمادهای فملی، شتران، کچاد، رمپنا، شبندر، کگل و پارسان 4423 واحد رشد کرد و به روی رقم 294,601 متوقف شد.

شاخص کل هم‌وزن با 1683 واحد افزایش از رقم 80 هزار فراتر رفت و به روی 80,888 واحد به کار خود پایان داد.

شاخص کل فرابورس نیز رشد 62 واحدی و توقف به روی 3832 را در بازار امروز به نام خود ثبت کرد.

گروه‌های محصولات شیمیایی، خودرو و فلزات اساسی بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اولین روز معاملاتی هفته‌ جاری به جای گذاشتند.

تزریق امید از سوی بازارهای جهانی

آخرین روزمعاملاتی در بازارهای جهانی طی هفته گذشته با رشد قابل توجه قیمت‌ها و روند صعودی شاخص‌ها همراه شد. انتشار داده‌های مثبت اقتصادی در برخی از مولفه‌های اقتصاد آمریکا زمینه‌های صعود قیمتی برای فلزات و نفت را به وجود آورد. تاثیرات این رویداد در بازار سهام داخلی کشورما نیز امروز احساس شد. افزایش تقاضا برای خرید سهام شرکت‌های فلزات اساسی، پالایشی و پتروشیمی بهتر از هفته‌ها اخیر دنبال شد و تحلیل‌گران و فعالان بازار این امر را ناشی از بهبود اوضاع در بازارهای جهانی دانستند.

کاهش حجم معاملات در بازار امروز

با توجه به تعطیلی‌های پیشرو هفته جاری، حجم معاملات در بازار امروز نسبت به روزهای هفته گذشته کاهش داشت. تکنیکالیست‌ها معتقدند شاخص کل به سقف دو ساله خود رسیده‌ است. عبور از این مقاومت و رسیدن به رقم رویایی 300 هزار واحد بستگی به میزان عرضه و تقاضا در بازار دارد. چنان‌چه حجم تقاضا در بازار روند افزایشی احتمال آنکه شاخص سریع‌تر به مرز 300 هزار واحد برسد قوت می‌گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.