«خودرو» زیان تلفیقی را ۶۹۶۹ریال اعلام کرد

«خودرو» زیان تلفیقی را ۶۹۶۹ریال اعلام کرد
خلاصه اخبار

شرکت ایران خودرو در صورت های مالی تلفیقی ۱۲ماهه خود زیان هرسهم را ۶هزار و ۶۹۶ریال اعلام کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت ایران خودرو در اطلاعات و صورت های مالی تلفیقی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ زیان هرسهم را ۶هزار و ۶۹۶ریال اعلام کرد. در شرکت اصلی این زیان ۵هزار و ۳۴۵ریال اعلام شده است.

در گزارش تلفیقی «خودرو» زیان عملیاتی ۷۴هزار و ۶۲۷میلیارد ریال، زیان خالص را ۱۱۷هزار و ۶۲میلیارد ریال و زیان انباشته‌ قابل انتساب به صاحبان سهام شرکت اصلی را ۱۴۹هزار و ۷۷۴میلیارد ریال اعلام کرده است.

این شرکت، میزان فروش در سال مورد گزارش را ۳۶۳هزار و ۷۹۵دستگاه به ارزش ۲۰۴هزار و ۵۰میلیارد و ۱۲۳میلیون ریال اعلام کرده است که زیان ناخالص آن در این دوره ۳۲هزار و ۹۸میلیارد و ۴۵۸میلیون ریال اعلام شده است. از سوی دیگر، این شرکت پیش بینی کرده که در سال مالی جاری فروش خود را به ۶۰۸هزار و ۲۲۳میلیارد و ۳۸۰میلیون ریال برساند.

«خودرو» اعلام داشته است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود درکشور، تغییرات نرخ ارز و نهاده های تولید احتمال تغییر ترکیب تولیدات و فروش محصولات در سال ۹۸ وجود دارد. به جهت کنترل قیمت بازار، استفاده از روش های فروش نقدی روزانه، فروش تنظیم بازار و همچنین اختصاص روش های فروش به مشتریان نهایی و مصرف کنندگان واقعی از روش های موثر و پیش بینی شده در سال ۹۸ است.

علاوه بر این، بخش تعهدات انتقالی این شرکت از سال قبل براساس نرخ های مصوب قبلی و فروش های جدید مطابق با سیاست های ابلاغی سازمان های ذیربط خواهد بود.

این شرکت دریافت تسهیلات از بانک مهر اقتصاد را به مبلغ ۵هزار میلیارد ریال اعلام کرد و دریافت تسهیلات از بانک صادرات را ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و دریافت تسهیلات از بانک شهر را ۴هزار میلیارد ریال اعلام کرده است. همچنین تامین مالی «خودرو» از طریق انتشار اوراق رهنی در جریان است و مبلغ اوراق ۳هزار و ۵۰۰میلیارد ریال با نرخ موثر ۲۱درصد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها