خودروسازان بی‌قطعه و سهامداران منتظر/ هوش سرمایه، بانکی‌ها را انتخاب می‌کند!

خودروسازان بی‌قطعه و سهامداران منتظر/ هوش سرمایه، بانکی‌ها را انتخاب می‌کند!
خلاصه اخبار

افزایش نرخ خودروسازان مشهود بوده اما میزان افزایش مشخص نیست اما همین خبر، بر سودآوری سهام این گروه تاثیرگذار است البته نباید فراموش کرد که خودروسازان از بی‌قطعه بودن خودروها سخن می‌گویند. به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، مهدی حیدرزاده مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا با ارزیابی گروه‌ بانک در بازارسرمایه گفت: طبق ارزش‌گذاری و ارزیابی‌ها، […]

افزایش نرخ خودروسازان مشهود بوده اما میزان افزایش مشخص نیست اما همین خبر، بر سودآوری سهام این گروه تاثیرگذار است البته نباید فراموش کرد که خودروسازان از بی‌قطعه بودن خودروها سخن می‌گویند.

به گزارش سیگنال، به نقل از بورس‌نیوز، مهدی حیدرزاده مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا با ارزیابی گروه‌ بانک در بازارسرمایه گفت: طبق ارزش‌گذاری و ارزیابی‌ها، شرایط بانک‌ها به نسبت گذشته بهتر شده و تسعیر ارز، ارزش مثبتی بر صورت‌های مالی آنها خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: از سوی دیگر باید عنوان داشت که سرمایه هوش فراوانی داشته و باید دید که بازار به صورت‌های مالی بانک‌ها اهمیت می‌دهد یا به سودآوری آتی بانک‌ها ارزش بیشتری خواهد گذاشت.

کارشناس بازارسرمایه درباره تاثیرات روانی افزایش قیمت خودرو بر بازارسرمایه نیز اظهارکرد: افزایش نرخ خودروسازان مشهود بوده اما میزان افزایش مشخص نیست اما همین خبر، بر سودآوری سهام این گروه تاثیرگذار است البته نباید فراموش کرد که خودروسازان از بی‌قطعه بودن خودروها سخن می‌گویند و باید دید که چگونه درب پارکینگ خودروسازان به روی خریداران باز می‌شود.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر، خودرویی‌ها اذعان داشته که واردات برای آنها مقرون‌به‌صرفه نبوده و لیست وارداتی آنها خالی است، اما باید این گروه شفاف‌سازی را در دستور کار قرار دهد چراکه فضای این گروه کاملا گنگ است.