خزانه داری آمریکا ۲۵ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

خزانه داری آمریکا ۲۵ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد
خلاصه اخبار

وزارت خزانه داری آمریکا در تازه ترین تحریم های خود علیه ایران، ۲۵ فرد و نهاد ایرانی را هدف قرار داد که در میان آنها بانک انصار هم دیده می شود.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبِنا، وزرات خزانه داری آمریکا تعداد ۲۵ فرد و نهاد ایرانی را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. براین اساس ۱۶ شرکت و ۹ شخصیت ایرانی به این فهرست اضافه شدند.
اداره کنترل دارایی های خارجی آمریکا موسوم به اُوفک که وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا است، مدعی شد این ۲۵ فرد و نهاد در ایران، امارات متحده عربی و ترکیه در قالب شرکت هایی اقدام به انتقال دلار و یورو به نهادهای نظامی ایران می کردند.
این شرکت ها شامل بانک انصار، صرافی اطلس، شرکت اطلس ایرانیان، شرکت گلدن کومادیتیز و دیگر شرکت ها است. همچنین استیون منوچینی وزیر خزانه داری آمریکا گفت: در حال هدف قرار دادن شبکه وسیعی از شرکت های پیشگام و اشخاص در ایران، ترکیه و امارات متحده عربی هستیم که اقدام به انتقال پول به ایران می کنند.
بر پایه این گزارش، در طول ۱۸ ماه اخیر وزارت خزانه داری آمریکا شرکت تجاری ساکان- امارات، شرکت «لبرا مون» – امارات، شرکت ناریا- امارات و صرافی هیتال را به دلیل تامین تقریبا ۸۰۰ میلیون دلار ارز به صرافی انصار تحریم کرده بود.
تحریم های آمریکا علیه این افراد و شرکت ها باعث بلوکه شدن دارایی های آنها در ایالات متحده و ممنوعیت تراکنش با شهروندان و افراد مقیم ایالات متحده می شود.