خرید نهنگ ها علیرغم ریزش قیمت بیت کوین

خرید نهنگ ها علیرغم ریزش قیمت بیت کوین

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 30,000 دلار ترس بر بازار ارزهای دیجیتال حکم‌فرمایی می‌کند، اما داده‌ها نشان می‌دهند نهنگ‌ها علاقه‌مند به خرید و ذخیره بیت کوین در این منطقه هستند .

با تشدید فروش مداوم و کاهش قیمت بیت کوین به 30,334 دلار که پایین‌ترین قیمت آن از ژوئیه 2021 است احساس ترس در بازار حتی شدیدتر هم شد .

عوامل متعددی مانند افزایش نرخ‌های بهره، پایان سیاست‌های پولی آسان توسط فدرال رزرو، کاهش قیمت سهام و نگرانی‌های مربوط به استیبل کوین UST Terra که سعی در حفظ قیمت یک دلاری خود دارد، همگی بر احساسات در بازار کریپتو تأثیر می‌گذارند.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که یک بعدازظهر فروش سنگین در 9 می (19 اردیبهشت)، قیمت بیت‌کوین را به پایین‌ترین حد روزانه 30,334 دلار رساند، زیرا خریدارها برای دفاع از سطح قیمت 30,000 دلاری که از نظر روانی مهم است، دوباره گروه‌بندی شدند.

در ادامه به بررسی نظر تعدادی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال می‌پردازیم:  

آیا بازار نزولی شروع شده است؟

احتمال یک فروش قوی قبل از حرکت روز دوشنبه توسط تحلیلگر و کاربر مستعار توییتر «Nunya Bizniz» موردبحث قرار گرفت و با انتشار نمودار زیر منطقه احتمالی تسلیم بیت کوین را برجسته کرد.

این کانال موازی ۸ساله دارای چهار نقطه برخورد کامل است. آیا نوک تسلیم دیگری در دایره زرد آخر وجود خواهد داشت که با بالاترین رکورد قبلی همسو خواهد شد؟

بر اساس نمودار ارائه شده، در صورت اجرای چنین سناریویی، قیمت بیت‌کوین ممکن است تا 19,891 دلار کاهش یابد.

به‌هرحال رگه‌های زیان فعلی در حال نزدیک شدن به رکوردشکنی هستند، همان‌طور که کاربر توییتر “Bitcoin Archive” این موضوع را ذکر کرده است.

قیمت بیت کوین کمتر از میانگین متحرک ۲ساله خود معامله می‌شود

تحلیلگر کریپتو فیلیپ سوئیفت که به بررسی نمودار قیمت بیت‌کوین نسبت به میانگین متحرک دو‌ساله پرداخته است، برداشت مثبت‌تری از ضعف اخیر ارائه کرد. به گفته وی دوباره زمان موردنظر در چرخه فرارسیده است و باتوجه‌به کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک دوساله زمان انباشتن و ذخیره کردن بیت‌کوین است.

نهنگ‌ها در حال خرید بیت کوین همراه با کاهش قیمت

به گفته آکاش، تحلیلگر رمزنگاری توییتر، نهنگ های بیت کوین از طریق رکودهای قبلی و اقدامات جانبی قیمت در حال خرید با کاهش قیمت هستند.

کیف‌پول‌هایی که بین 10000 تا 100000 بیت کوین دارند از 30 آوریل در حال خرید با کاهش قیمت هستند.

در حالی که این داده ها در برخی سطوح دلگرم کننده هستند، مهم است به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی در برابر تغییر روند یا ریزش بیشتر وجود ندارد و معامله گران به صورت عاقلانه هیچ چیزی را فرض نکنند و برای مدیریت ریسک خود در حرکت رو به جلو دقت بیشتری داشته باشند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 1.411 تریلیون دلار می رسد و نرخ تسلط بیت کوین 41.5 درصد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.