خرید سهام بانک سرمایه توسط عوامل پنهان هدایتی / علت عدم تسویه بدهی

خرید سهام بانک سرمایه توسط عوامل پنهان هدایتی / علت عدم تسویه بدهی
خلاصه اخبار

متهم پرونده حسین هدایتی گفت:عوامل پنهان هدایتی درحال رایزنی و خرید سهام بانک سرمایه هستند و دلیل عدم تسویه، مرده نگه داشتن این بانک سرمایه است .

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس ، مهدی موسوی‌نژادپی در ادامه دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده گروه موسوم به حسین هدایتی در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی گفت: بانک سرمایه باید بداند ملکی را که در پروژه کارسان و لیان در اختیار دارد با شراکت هدایتی است. در واقع 50 درصد از این ملک را در اختیار دارد. بنابراین بانک سرمایه صاحب این ملک نیست.
وی افزود: هدایتی در جلسه اول ادعا کرده که با همکاری علی بخشایش مدیرعامل وقت بانک سرمایه یک میلیارد تومان و یک دستگاه خودرو دریافت کردم در حالیکه بخشایش با هدایتی در ارتباط بوده و با بنده هیچ ارتباطی نداشته است.
متهم ردیف دوم پرونده ادامه داد: ارزش این دو پروژه 450 میلیارد تومان است و هدایتی باید آن را پرداخت می‌کرد تا تسویه کند.
موسوی‌نژاد با اشاره به پنج بار درخواست مهلت برای بازپرداخت تسهیلات خاطرنشان کرد: قبل از معامله هیچ آشنایی با هدایتی نداشتم و اگر می‌دانستم هدایتی در معاملات چه نیتی دارد، هیچ وقت به معامله تن نمی‌دادم.
وی گفت: ادعای هدایتی در مورد ایجاد اشتغال در پروژه‌های مذکور مرثیه‌خوانی قاتل بر جنازه مقتول است زیرا پروژه‌ای که 5 هزار اشتغال‌زایی داشته و بیش از 2 هزار نفر در آن کار می‌کردند در حال حاضر با 2 نگهبان اداره می‌شود.
موسوی‌نژاد افزود: عوامل پنهان هدایتی درحال رایزنی و خرید سهام بانک سرمایه هستند، دلیل عدم تسویه وی، مرده نگه داشتن بانک سرمایه است. اگر بخواهد با بانک تسویه حساب کند نقدینگی زیادی دارد اما مشکل هدایتی وام‌خواری نیست بلکه بانک‌خواری است.

برچسب‌ها