خرید حمایتی ۹۲۷ کیلوگرم زعفران از ۲۰۰ کشاورز

به گزارش سیگنال به نقل از کالا خبر،

به گزارش «کالاخبر» به نقل از خبرگزاری فارس، وحید ضیائیان‌احمدی افزود: ارزش ریالی زعفران خریداری شده حدود 12 میلیارد تومان است که از 200 کشاورز استان خریداری شده است.

وحید ضیائیان‌احمدی اظهار داشت: سال گذشته دو هزار و 520 کیلوگرم زعفران به‌صورت حمایتی و 600 کیلوگرم به‌صورت توافقی از کشاورزان استان خراسان جنوبی خریداری شد.

وی از خرید حمایتی 927 کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خبر داد و بیان داشت: ارزش ریالی زعفران خریداری شده حدود 12 میلیارد تومان است که از 200 کشاورز استان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی با اشاره به خرید حمایتی زعفران در چهار مرکز در سطح استان، تبیین کرد: این مراکز شامل اتحادیه تعاون روستایی استان، اتحادیه تعاون روستایی قاینات، شرکت تعاونی روستایی مطهری سرایان و اتحادیه تعاون روستایی شهرستان فردوس است که در حال خرید زعفران از کشاورزان استان هستند.

ضیائیان‌احمدی با بیان اینکه امسال فقط دو نوع زعفران از کشاورزان خریداری می‌شود، مطرح کرد: زعفران امسال در دو رده پوشال مرغوب با قیمت هر کیلوگرم 11 میلیون تومان و زعفران نگین هر کیلوگرم 13 میلیون تومان خریداری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خرید حمایتی زعفران از 12 آبان‌ماه امسال در استان آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال خرید حمایتی به سه تن افزایش یابد و سقف خرید زعفران از هر کشاورز 10 کیلوگرم است.

ضیائیان‌احمدی در پایان خاطرنشان کرد: امسال 16 هزار و 807 هکتار از مزارع استان زیر کشت زعفران است و پیش‌بینی می‌شود 70 تن زعفران از اراضی زیر کشت این محصول در استان برداشت شود.